Wpis z mikrobloga

kurka wódeczka. mam problem z turbodoładowaniem. Turbo mi odcina przy 3 tys obrotach, prędkość około 110-115 km/h, silnik wchodzi w tryb awaryjny i jest muł do czasu usunięcia błędu. Jakieś niedoładowanie turbiny, błąd 0299. Przy turbinie został wymieniony zawór elektromagnetyczny turbosprężarki. I nadal bez zmian.Silnik benzynowy. Miał ktoś tak? udało się to komuś naprawić bez wymiany całego osprzętu na chybił-trafił?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #mechanikasamochodowa #elektronika
  • 8
  • Odpowiedz
@arturek98c dobrze, że zaznaczyłeś o jaki samochód chodzi to będziemy musieli się trochę bardziej nagłówkować, inaczej za szybko rozwiązalibyśmy tą zagadkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arturek98c na forach coś piszą o czujnikach powiązanych z turbiną. To by nawet pasowało, bo tak jak mówisz faktycznych objawów nie ma, a jest tryb awaryjny, który po prostu odcina Ci turbo i problem znika jak usuniesz błąd. Chyba, że ja coś źle rozumiem.
  • Odpowiedz
@arturek98c dobrze, że zaznaczyłeś o jaki samochód chodzi to będziemy musieli się trochę bardziej nagłówkować, inaczej za szybko rozwiązalibyśmy tą zagadkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@P4jMepR: jak nie podaje marki samochodu to na pewno chodzi o warszawę.

#pdk
  • Odpowiedz
  • 0
@P4jMepR znika po usunięciu błędu. ale wystarczy znowu się rozpędzić do 3 tys obrotów i 115 km/h żeby odcięło. Po 2h czytania podejrzewam nieszczelność lub zapchane węże podciśnieniowe albo nagar w turbinie. Mechanik sprawdzał jakiś czujnik i niby okej, wymienił zawór elektromagnetyczny, który jest przy samej turbinie (nie pomogło). Takze nie wiem czy najpierw szukać nieszczelności w tych wężach, które żeby wymienic i tak trzeba troche rozebrać czy zdejmować turbo do czyszczenia,
  • Odpowiedz