Wpis z mikrobloga

Chlip chlip biedne Polki na minimalnej. Bo Polacy to żywią się światłem a w ogóle to patriarchat i wszyscy faceci zarabiają milion pięćset sto dziewięćset. #bekazlewactwa

Protip (niezwiązany z artykułem), jeżeli rodzice nie są w stanie zapewnić ci edukacji gwarantującej przyzwoitej pensji i masz te dwadzieścia parę lat to zaciskasz zęby, #!$%@? za granicę na kilka lat, wracasz (krok nieobowiązkowy) na białym koniu i robisz kursy, studia czy co tam ci potrzeba do wymarzonej (i dobrze płatnej) pracy i zaczynasz życie jak człowiek. Co prawda dużo później niż ludzie którzy mają majętnych rodziców, ale zawsze.
Pobierz zgredinho - Chlip chlip biedne Polki na minimalnej. Bo Polacy to żywią się światłem a...
źródło: IMG_20230808_113650
  • 13
@zgredinho: możesz się podśmiewywać
ale przez taki rynek pracy i najmu, takie osoby będa pierwsze by zagłosować na partie która obieca 5000zl brutto minimalnej od 2025 i które dają więcej socjalu.

jest problem bo jest z tym gorzej widać to zwłaszcza na zachodzie i trzeba się tym odpowiednio zająć
chyba że przegnie pałe i będzie rozkułaczanie bogaczy przy 70% poparciu społeczeństwa którym się nie udało urodzić lepiej
@zgredinho: no właśnie, na zachodzie a szczególnie w europie środkowo wschodniej też jest tak, pensja minimalna wszędzie prawie wysoko rośnie, bo domaga się społęczeństwo a młodych jest mniej bo się nie chcą rozmnażać
któremu się żyje gorzej niż rodzicom i to przez cenu najmu i zakupu mieszkania. Jeszcze dochodzi inflacja na jedzenie, rachunki, itp. W tym jest problem największy
Jeśli ta dziewczyna za starych czasów mam na myśli Niemcy 1995r mając
@werezzz: poza tym jak zarabiasz tą minimalną i połowa idzie ci na pokój druga połowa na żarcie i wydatki, to wypowiadasz I jedną i drugą umowę zgarniasz ostatnią pensję i masz prawie 3k pln
@zgredinho: Aha, czyli mieszkanie pod mostem albo w parku. 2. A jak coś nie wyjdzie z robotą (np nie chcą śmierdzącego bezdomnego) - śmierć głodowa, bo nawet na powrót nie ma już $.
Protip (niezwiązany z artykułem), jeżeli rodzice nie są w stanie zapewnić ci edukacji gwarantującej przyzwoitej pensji i masz te dwadzieścia parę lat to zaciskasz zęby


@zgredinho: problem z edukacja jest taki, ze rodzice to moga co najwyzej oplacic, a w polskim socjalu to naprawde promil ludzi nie idzie na studia z powodu kasy.
Problemem studiow zapewniajacych dobra pensje jest to, ze costam trzeba umiec xD