Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektryka #pomiary
Mam zamiar zafundować sobie miernik na potrzeby domowe... Prośba o propozycje co kupić żebym był zadowolony.
Mam zasilacz domofonu Urmet 18N https://urmet.com.pl/INSTRUKCJE/18N_INSTRUKCJA.pdf miedzy masą a wyjściem napięcia zmiennego powinienem mierzyć 12 V.

Kilka cyfrowych mierników nie pokazało napięcia.
Podjechałem do elektronika z zasilaczem u niego podobnie miał Fluka chyba 75 nic nie pokazał sięgnął po stary miernik wychyłowy i pokazał 10,2 V.. I dlatego pytanie do was jaki miernik nadałby się do pomiarów domofonu itd. Szukanie kabelków na żarówkę jest beznadziejne. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie i możecie podrzucić konkretnie model miernika / jak brać to taki żeby i domofon ogarniał... oczywiście nie chcę pakować nie wiadomo jakiej kasy
  • 10
Kilka cyfrowych mierników nie pokazało napięcia.

Podjechałem do elektronika z zasilaczem u niego podobnie miał Fluka chyba 75 nic nie pokazał


@Mehatron: ten zasilacz to nie jest jakiś dziwoląg, żeby miernik cyfrowy miał z nim problemy. Obstawiam, że raczej osoba obsługująca nie potrafiła włączyć pomiaru napięcia AC.
  • 0
No nie ja mam marketówki ale elektronik to gość z NN letnim doświadczeniem i jego cyfrowe mierniki też nie pokazały napięcia. Tak jak pisałem tylko stary wychyłowy miernik dał radę Fluke 75 też nic. Ogólnie to 3 cyfraki wyjął. Taka ciekawostka...
@rybeczka: Skrajny przypadek to taki że elektrolity wyjściowe wyschły całkiem, i na wyjściu zamiast DC jest bliżej nieokreślone coś o częstotliwości kilkunastu kHz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dktr: "masą a wyjściem napięcia zmiennego powinienem mierzyć 12 V" tam AC jest więc nie ma co wysychać chyba, że w mierniku aaa tam też nic ma co wysychać poza baterią ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 0
@rybeczka: okazuje się że tak mi naprawił zasilacz że skończył na śmietniku. Wymieniłem stary na nowy system z szyfrem i RFID... Straciłem kilka dni na szukanie błędów i latanie do dziadka elektronika u którego wszystko "działa"