Wpis z mikrobloga

Creepy sytuacja. Około 10:30 zadzwonił do mnie numer +48887222394, odebrałem. Głuchy telefon, rozłączył się po trzech sekundach.

O godzinie 11:00 zadzwonił do mnie numer +48889044513. Po kilku sekundach odezwał się robotyczny głos, który w języku angielskim powiedział mniej więcej: "This urgent call is being made to you because there are problems with your national identity card, which can lead to your immediate arrest by the local authorities". Nastało 10 sekund ciszy i numer się rozłączył.

W Google ani słowa na temat tych konkretnych numerów. Ten od głuchego telefonu jest non stop zajęty lub wyłączony. Numer od robocall był sfałszowany, bo próba oddzwonienia kończy się "nie ma takiego numeru".

Dziwny scam (?). Uważajcie na ten syf.

#telefony #telemarketing #oszustwo #oszukujo #fotowoltaika
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@misioneos @Przegrywzyciowy0 @nukey:

Zadzwoniło znowu, tym razem +48888837731. To samo intro, i prośba by wcisnąć 9 by porozmawiać z "policjantem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przełączyło mnie do hindusa z "Polish Border Patrol Department", który próbował wyłudzić ode mnie dane osobowe :D Pobawiłem się z nim trochę, po czym oznajmiłem mu że wiem że siedzi w indian scam call center xD I rozłączył się (
  • Odpowiedz
@NTxC: Tu, urwa czekaj? chinduski (@paliwoda, specjalnie tak napisałem) scam po angielsku w polandii i myślą że się ktoś nabierze? Jakieś 3 szare komórki trzeba mieć, żeby się w języku ryby z frytami dogadać, gdzieś tyle samo wystarcza żeby się nie dać oscamić, jak oni chcą zarobić?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@wypokowy_expert: No właśnie też byłem w głębokim szoku że próbują robić to u nas. Hindus mówiący po """angielsku""" pracujący w Straży Granicznej to w Polsce przecież normalka, kto by się nie nabrał.

W sumie fajnie że trafiło na mnie, bo ja pochłaniam indian scam call content w dużych ilościach i czuję się zaszczycony że mogłem osobiście rozczarować pana Rajeesha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NTxC: trza było rzucić jakimś ich bluzgiem, szczególnie tymi nacelowanymi na matkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) kurde hindusy już u nas scamują? Kurde to dali by jakichś co to choć trochę polskiego znają, jak nawet do walenia japończyków potrafią kogoś z japońskim ogarnąć
  • Odpowiedz