Wpis z mikrobloga

Szukam małego kompresora do pompowania materacy, piłek itp. - na wyjazdy wakacyjne, wypady na plażę, do domu. Podłączenie pod gniazdo zapalniczki w samochodzie (12v) i pod gniazdo 230v. Widzę, że są takie cuda, ale nie wiem, jak to się sprawdza w praktyce. Używał ktoś? Poleci coś?

#agd #turystyka #samochody
  • 9
Szukam małego kompresora do pompowania materacy, piłek itp. - na wyjazdy wakacyjne, wypady na plażę, do domu. Podłączenie pod gniazdo zapalniczki w samochodzie (12v) i pod gniazdo 230v.


@the_good_guy: to nie lepiej po prostu kompresor samochodowy do opon? Przy okazji opony napompujesz, rowery itp a są takie kompaktowe i z kompletem adapterów wszystko napompujesz.
@animuss: Myślałem o tym, ale zastanawiałem się, czy one nie mają na tyle dużej wydajności, że pompowanie małych, turystycznych rzeczy będzie wymagało dużej ostrożności ;) Do tego opcja z aku też jest spoko, bo nie w każdej sytuacji mam samochód obok.
@the_good_guy: kup taki na którym ustawia się ciśnienie do jakiego ma pompować. Po jego osiągnięciu się wyłączy. Ustawisz na początek bardzo mało, potem zawsze można ustawić na więcej.
@the_good_guy: nie wiem co masz na myśli mówiąc czułość. To po prostu pompuje dopóki nie osiągnie zadanego ciśnienia. Nie ma to niewiadomo jakiego "uderzenia", w końcu jest to mały kompresor na 12V :) Dla przykładu - oponę rowerową od totalnego flaka do ciśnienia docelowego pompuje ok 25s (z tego co pamiętam). Materac by pewnie pompowało z 5 minut. Zupełnie bym się nie przejmował tym że mogłoby materac zniszczyć lub piłkę.
Ja