Wpis z mikrobloga

czy na #facebook da się kazać mu wy...nieść się z tymi wszystkimi cholernymi proponowanymi postami? Przez długie lata traktowałem ten portal jako agregat treści obserwując tylko te profile, które mnie faktycznie ciekawią. Teraz fb postanowił zaśmiecać mi walla jakimiś bardzo zabawnymi memami z masy jakichś zdebilałych fanpage'y. Po prostu już nie da się tego przeglądać, treści które mnie interesują giną w zalewie śmiecia. Pół roku wcześniej to samo zrobił #instagram. Stąd pytanie, czy jest jakieś ustawienie, gdzie można to wyłączyć, czy po prostu czas się żegnać z fejsbukiem?

Swoją drogą widząc degrengoladę tego typu portali społecznościowych ostatnimi czasy, to wykop nagle staje się całkiem sensowną opcją... xD Tagi jakoś działają, czarnolisty w miarę też, normalnie szok.

  • 10
  • Odpowiedz
@Precypitat Racja, to jest mega wku*wiające. Szczerze mówiąc nie wiem, czy da radę tak za jednym klikiem się tego pozbyć, jeszcze tego nie rozszyfrowałam. Póki co radzę sobie w taki sposób, że przy każdym takim poście w prawym narożniku klikam 3 kropki -> ukryj-> nie interesuje mnie. No i faktycznie posty tego typu przestają się pojawiać. Robi się trochę przejżyście, ale niestety muszę zmarnować na to swój czas. No cóż, jeśli
  • Odpowiedz
  • 1
@Foxcomedy: no właśnie minus jest taki, że tego są takie tony, a co kliknę, że mnie "nie interesuje", to zaraz wywala kolejne. Obawiam się, że nie zdołam w ten sposób "zignorować" wszystkich fanpage'y na całym fejsie :D nie wiem ile wytrzymam, ale już coraz mniej go używam, w końcu pewnie przestanę jak tego nie zmienią.
  • Odpowiedz
@Precypitat W sumie to też już bardzo rzadko tam zaglądam. Szczerze mówiąc zmęczyłam się takim klikaniem po dwóch tygodniach i przestałam korzystać z fb. Zaglądam okazjonalnie, gdy chce sprawdzić info na temat który mnie interesuje, ale przeglądanie już nie wchodzi w gre :-)
  • Odpowiedz
@Precypitat: Nie da się. A najbardziej popieprzone jest to, że można zablokować posty tylko na 30 dni z danego kanału, a nie można na stałe. Tak jakby nagle ktoś miał zmienić zdanie po 30 dniach: o jednak podoba mi się to gówno. Można blokować i blokować, to będą proponować inne pierdy. Też mnie to wkurza.
  • Odpowiedz
  • 1
@diabel_z_piekla: @Foxcomedy kurde, co ciekawe po tym jak napisałem posta, zawziąłem się i zacząłem klikać "x" przy każdym durnym proponowanym poście. I nagle przestali mi je podsyłać (także w przeglądarce telefonu). Ciekawe czy to czasowe. I czy to wynik "iksowania", czy zucker czyta wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Precypitat Ciekawe, kiedy Cię zmęczy "iksowanie"? ( ͡º ͜ʖ͡º) No i @diabel_z_piekla ma rację. Nawet jak się pozbędziesz jednego badziewia, to zaśmiecają kolejnym. Dziś weszłam z ciekawości zobaczyc jak u mnie to wygląda. Postów, które ukryłam nie ma, ale pojawiły się niestety inne gówna. Zucker chyba jednak nie czyta, a mógłby :D
  • Odpowiedz