Wpis z mikrobloga

czesc belgijskie mirki. kupował ktoś z was coś droższego tutaj? to normalne że w pierwszej wiadomosci ktoś bardzo stara sie pokazać swoją tożsamość i wysylają zdjęcie paszportu? drugi raz mnie taka sytuacja spotyka i drugi raz jest to niemiecki paszport :p tym razem jednak chodzi o wynajem mieszkania, wiec sie troche cykam, że w jakis sposób zostane oszukany na czynsz+depozyt. #belgia
  • 8
@TymekB kupiłem dwa samochody (z komisow), drona z 2dehande, gopro z fb marketplace, pozniej jeden samochod sprzedałem, nie wiem wszystkie transakcje przebiegły zupełnie zwyczajnie, bez jakis paszportow czy cos
@TymekB: oczywiście, że scam. Jak szukałam mieszkania to też się parę razy spotkałam z czymś takim. Raz gościu mi powiedział, że on to mieszkanie wynajmuje, bo chlip chlip, jego ukochany syn zginął w wypadku i też dlatego wynajmuje z meblami. No spoko, ale jak się odezwałam ponownie to była historia o córce, która uciekła za granicę xD
@TymekB Generalnie tak, podoba się ( ͡° ͜ʖ ͡°) oprócz podatków i pogody to reszta na plus. Pierwsze dwa lata były obfite w stres (szukanie mieszkania, wszystkie procedury których nie znasz, brak znajomości języka itp) ale jak już wszystko sobie poukładasz to będziesz pan zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż żyje się tu nam dobrze to i tak od dłuższego czasu zastanawiamy się nad
via Android
  • 0
@tluczek_do_kartofli no jaa aktualnie nadal czekam na meldunek xD 4 miesiące już minęły od wysłania wniosku. a tak to szukam mieszkania, bo dla dziewczyny bym chciał w gastro znalezc prace, a agencja dla ktorej pracuje załatwia prace w 95% dla facetów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@TymekB ja trzy lata mieszkałem i w zeszłym roku zdecydowałem się wrócić, głównie kwestia rodziny i znajomych. Generalnie sobie te trzy lata chwalę fajnie było, aczkolwiek ludzie dość spokojni, ktoś mógłby powiedzieć, że nudni :) No i jak najdalej od polonii, te wszystkie grupki na fb typu "polacy w belgii"/"polacy w xxx miescie" to wylęgarnia raka, ludzie bez ambicji ciągnący innych w dół