Wpis z mikrobloga

Mam bardzo niemiłą sytuację, wczoraj wyparowało mi ok 7000zl w btc z portfela Exodus.

Jak co dzień wchodziłem na portfel żeby zobaczyć stan (taka mania)

Patrzę zostało mi tylko 133 USD w btc a miałem ok 2000 USD.

Support napisał żebym zainstalował nową wersję na androida i odświeżył balance - nie pomogło.

Nawet nie ma śladu przelewu na ten portfel exodusa z 8 lipca...

Nawet jakbym miał włam to były ślad że ktoś przesłał, tymczasem nic.

Czy straciłem kasę bezpowrotnie?

Za pomoc zapłacę 100zl w xrp ...

#kryptowaluty #btc #bitcoin
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant: teraz próbowałem otworzyć seed w trustwallet, ale tam pokazuje wszystkie krypto prawidłowo ale przy btc pisze że jest 0 btc, to już nawet na exodusie jest przynajmniej 130 USD...
  • Odpowiedz
@Kenrix: wrzuć seda do electrum na pc to będzie widać ładnie adresy i tx na nich
i będzie widać tą tx co wyparowały btc
zobacz o której godzinie itd
  • Odpowiedz
@Kenrix i na jaki rodzaj adresu wpłacane było na tym exodus to wybierz w electrum ten sam rodzaj adresu lub zrób 3 portfele z tym samym sedem w eectrum tylko każdy z osobna z 1.... 3..,. i bc1... na początku i posprawdzaj tx
  • Odpowiedz
@Kenrix: tu napiszę bo wykop nie pozwala na PW pisać za długo
wpisz tam 0.04 i kliknij wyślij i zobacz czy będzie napisane "niewystarczające środki" jeśli nie to potem w następnym kroku trzeba ustawić większą opłate za transakcję około 25 sat/vB
  • Odpowiedz
@Kenrix: jeśli wyskoczy ci komunikat "niewystarczające środki" to pozostaje ci odezwać się do tego kto ci przelewał te BTC i zwyczajnie powiedzieć mu że bitcoiny nie doszły do ciebie bo ustawił za małą opłate transakcyjną i transakcja utkwiła i musi wysłac jeszcze raz z większą opłatą transakcyjną.... tylko trzeba uważać bo teraz jak go o tym poinformujesz to on może oczywiście zwiększyć tą opłatę za transakcje i btc trafią do ciebie
  • Odpowiedz
@Kenrix: ogólnie exodus to gównoportfel. Dziwne że exodus nie pokazał że transakcja nie doszła do skutku że tx jest jeszcze niepotwierdzona a pokazywał już saldo gdy tx była dopiero w mempoolu xD

BTC trzymaj na innym portfelu na innym wygenerowanym seed.
Jeśli to ktoś uczciwy kto dał te BTC to zwiększą ci opłatę za tx i przyjdą do ciebie te BTC bo ktoś wysłał z funkcją RBF to może teraz dopłacić
  • Odpowiedz
dzięki, a samemu nie mogę dopłacić do tego fee? Żeby doszło?


@Kenrix: szukaj pod hasłem https://www.google.com/search?q=CPFP+electrum
Przeczytaj poniżej. Nie wiem czy w tej wersji electrum będzie ta opcja CPFP. Musiałbyś kliknąć na transakcję w electrum i tam popatrzeć czy będzie “Child Pays for Parent” jeśli tak to dopłać i zatwierdź, próbowałem z tobą to zrobić to wywalało komunikat o niewystarczających środkach ale może tam jest w opcji po prawym myszką “Child
  • Odpowiedz
@Kenrix: popatrz dobrze w tym electrum

Aby utworzyć transakcję CPFP kliknij prawym przyciskiem myszy na niepotwierdzoną transakcję w zakładce historii i wybierz „Dziecko płaci za rodzica”. Ustaw odpowiednią opłatę i kliknij „OK”. Pojawi się okno z niepodpisaną transakcją. Kliknij „Podpisz”, a następnie „Prześlij”.
  • Odpowiedz