Wpis z mikrobloga

@bylembordo CNC, albo najpierw z taniego materiału robisz szablon np. wyrzynarką i szlifijesz krawędzie a potem używasz frezarki z frezem kopiującym do cięcia kształtu w sklejce
  • Odpowiedz
  • 0
@MOSKITek: pol zartem pol serio zaczynam zalowac ze za to drewno sie wzialem. Czlowiek sie naogladal youtube jakie to proste, przyszedl kryzys wieku sredniego i masz…widze ze to pasja na grube tysiace :)
  • Odpowiedz
@bylembordo frezarka do 600zł, piła Devalt jakieś 2500, szlifierka z 500, wkrętarka 600, odkurzacz za 500, trochę ścisków i można już nawet zarabiać :) Ja tak zaczynałem. Potem kupiłem używane wielkie ale niezniszczalne maszyny z lat 80-90 i po obejrzeniu setek godzin filmów na YT stałem się zawodowym stolarzem od schodów i mebli. Ale wszystko po kolei.
  • Odpowiedz
  • 0
@MOSKITek: mam wyrzynarke (300), devalt (2600), sciski, odkurzacz, wkretarka. Tylko do tego warto doliczyc stol do pily, frezarki i teraz modne - gm…grubosciowki? Czy jak to sie nazywa :)
  • Odpowiedz
@RobertoCecon Jestem mocno techniczny i żadna maszyna mi nie straszna ale całą wiedzę o stolarstwie brałem z YouTube... To już chyba grube setki godzin a oglądam na przyspieszeniu x1.5-2.
Głównie zagraniczne kanały. Nie mogłem pozwolić sobie na naukę na błędach bo od razu stwierdziłem, że zacznę na tym zarabiać :) Nie polecam tej ścieżki mocno stresująca :D. Ale wytrzymałem i teraz już leci 4 rok dzień w dzień z drewnem.
  • Odpowiedz