Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #technologia #informatyka #komputery #internet

Mam pytanie - jak rozwiązać ten problem?
Mój internet po kablu ogranicza się sam do 10mb/s. (Sprawdzane w menedzerze zadan). Kartą sieciową WIFI działa normalnie
robiłem:
- zmiana karty sieciowej
- użycie innego woluminu systemu (inny system)
- ustawienie w opcjach karty szybkość i dupleks-> 100mb/s / 1gb/s
- zmiana portu w routerze

problem był wciąż

przed instalką nowego systemu wszystko normalnie działało na karcie sieciowej z płyty głównej (instalowałem nowy system ponieważ zmieniłem płyte główną, procesor, karte graf.)
  • 21
@dwapalcewnatalce skoro na innej karcie sieciowej też działa tylko na 10 mb/s to może coś z routerem? Jak zachowują się inne urządzenia wpięte w router? Ewentualnie jeśli masz możliwość to spróbuj użyć innego przewodu. Może jest uszkodzony?
@Argon21: przewodu nie mam jak zmienic, router jest kilka metrów od komputera a kabel w ścianie, wykluczam jego uszkodzenie i routera też ponieważ tak jak napisałem

przed instalką nowego systemu wszystko normalnie działało na karcie sieciowej z płyty głównej (instalowałem nowy system ponieważ zmieniłem płyte główną, procesor, karte graf.)
@dwapalcewnatalce: nie musisz miec tych koszulek, ale lepiej jak są.
Sprawdź jaki masz kabel, jeśli to kat 5e to zamów zwykle rj45, jeżeli kat 6 to musisz miec też wetyki kat 6, bo grubość przewodu w kat 6 jest większa.
Zwyczajnie we wtyki kat 5 nie wciśniesz żyły z kabla kat 6, bo jest za gruby.