Wpis z mikrobloga

Fun fact - polscy oficerowie pomordowani w Katyniu w świetle r0syjskiego prawa pozostają winni, rozstrzelani zgodnie z zakonem i wyrokami(absurdalnymi). R0sjanie odmawiają rehabilitacji pomordowanym, ponieważ, jak zauważył r0syjski sąd, poszkodowani nie byli w stanie zjawić się na rozprawie aby złożyć wyjaśnienia, żeby byli traktowani jako strona, i ogóle nie wiadomo, co się z nimi stało, może uciekli do mandzurii?

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/97164,sad-w-moskwie-oddalil-zazalenie-w-sprawie-katynia.html

#r0sja #wojna #polska #ukraina #katyn
  • 8
  • Odpowiedz
1. Od 2004 Rosja wielokrotnie wycofała przeprosiny Jelcyna.

2. Prokutatura oficjslnie zmieniła oświadczenie w/s rosyjskiej winy.

3. Wspominanie o rosyjskiej winie jest karalne.
  • Odpowiedz
  • 4
@Konigstiger44

@Kierowca-ufo: Tam jest aktualnie pisana historia katynia na nowo, strzelali Niemcy w 1943


jeszcze krąży alternatywna wersja, że wprawdzie zostali zabici przez ZSRR ale nie miał z tym nic wspólnego ani jeden Ruski, skazywali i strzelali oczywiście sami Jewrieje a Stalin nie wiedział co mu tam Beria do podpisu podsunął ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wshk:

Zachodnia lepsza, nic się u nich nie zmieniło.

Może tak, może nie. TT-33 był przecież oparty na Walterowskich konstrukcjach. I tak btw, ja ostatnio research próbowałem robić (sprawdziłem przed napisałem tego komentarza jeszcze raz co znalazłem) i z tego co udostępnili w latach 90 wynika, że nawet nie próbowali używać Nagantów, bo te miały być zbyt niewygodne do rozstrzeliwania z bliskiej odległości w głowę, to rzekomo wiedzieli od czasów czystki
  • Odpowiedz