Wpis z mikrobloga

#pytanie #agd #naprawa #majsterkowanie

Cześć Mirasy, czy jest tu jakiś specjista od agd, a dokładnie od płyt gazowych i może coś więcej powiedzieć? Wynajmuję mieszkanie i mam tu płytę gazową na butlę (zelmer zpg6185xz), na której nie działał jeden palnik (ten największy, taki podwójny, nie trzymał ognia jak puszczałem pokrętło), i tak zacząłem googlować i wyszło że to może być termopara uszkodzona. Zacząłem się przyglądać tej mojej termoparze i widzę że jest tak jakby nie dokręcona, dokręciłem ją i o dziwo zaczęło wszystko działać.

Pytanie takie - czy ktoś to mógł specjalnie poluzować ze względów bezpieczeństwa? Czy raczej to mogło się samo poluzować? Zastanawiam się czy to zostawić naprawione, bo jak by ktoś specjalnie odłączył ten palnik żeby z niego nie korzystać, a nie chce wywalić domu w powietrze.
  • 2
  • 0
@turbine: mały update, palnik dalej zepsuty, ciężko odpala (a wcześniej z uszkodzoną termoparą odpalał cały czas tak samo), czasami w ogole nie odpala (jak dam iskrę z zapalniczki) a jak puszczę pokrętło do czasami dalej leci sam gaz, więc lepiej chyba jak odłączę tą termoparę.