Wpis z mikrobloga

Joł,

Zaspałem z wyrejestrowaniem samochodu po złomowaniu... 2 lata.
Ogólnie sprawa nie jest skomplikowana - zaraz po zezłomowaniu chciałem go wyrejestrować przez internet tyle że nie poinformowano mnie, że muszę wpłacić im dyszkę na konto - dowiedziałem się dopiero po około dwóch tygodniach kiedy napisali mi wiadomość zwrotną, że nie załączyłem potwierdzenia przelewu. Przełożyłem wyrejestrowanie na następny dzień... I następny, aż posiałem dokumenty od samochodu i tak sobie zapomniałem.
Teraz mam wszystkie papiery i tablice.. tyle że:
Przeczytałem na internecie, że na wyrejestrowanie pojazdu po zezłomowaniu ma się 30 dni - inaczej można zapłacić karę od 200 do 1000 złotych, pytanie kiedy się tą karę dostaje, dopiero przy wyrejestrowaniu pojazdu mówią ci "no #!$%@?łeś dawaj pieniążki"? I czy w ogóle muszę wyrejestrowywać to auto skoro przez dwa lata cisza? W ogóle jak to w końcu działa, że przez dwa lata jest cisza z wydziału komunikacji czy złomowiska (ponoć złomowisko zgłasza złomowanie pojazdu?). Ogólnie znam przypadki po znajomych, że nawet rok czasu zwlekali (i to po 2020 roku) i kary nie dostali.

I pytanie czy mogę ogólnie mieć problem przy przerejestrowaniu innego pojazdu (który planuje nabyć) jeśli nie wyrejestrowałem poprzedniego?

#samochody
#wydzialkomunikacji
  • 1