Wpis z mikrobloga

Siema Mirko.

Mam taką małą sprawę. Za około tydzień wybieram się do Olsztyna na kilka dni, wstyd się przyznać, ale nigdy nie byłem w tej części naszego kraju (lvl 35) ( ͡° ʖ̯ ͡°) a podobno jest pięknie, więc postanowiłem przekonać się samemu. Będę jechał pociągiem z Wrocławia, połączenie całkiem spoko, ale nie wiem jak poruszać się dalej. Chodzi mi konkretnie o to, jak poruszać się po regionie? O ile na dolnym śląsku praktycznie wszędzie mogę jechać pociągiem czy innego rodzaju szynobusem to w warmińsko-mazurskim już tak rozbudowanej sieci kolejowej nie ma. Przykładowo dwa dni poświęcę na sam Olsztyn, ale trzeciego czy czwartego dnia chciałbym pojechać do Mrągowa czy Giżycka. Według strony z rozkładem jazdy PKP na trasie Olsztyn - Giżycko funkcjonuje komunikacja zastępcza, czyli zakładam, że są jakieś remonty lub inne utrudnienia. Wypożyczenie samochodu niestety nie wchodzi w grę. Jak się tam poruszać? Nie koniecznie musi być super tanio, ale w miarę wygodnie. Funkcjonują tam jeszcze PKSy lub alternatywni przewoźnicy autobus/bus? (u mnie z tym jest tragedia, ale jak wspomniałem kolej jest spoko, więc siłą rzeczy taki transport umarł). Dodatkowo będę wdzięczny jak ktoś z okolicy podrzuci pomysł co warto tam odwiedzić/zobaczyć. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i pomysły.

Dziwne zdjęcie dla uwagi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#olsztyn #gizycko #warminskomazurskie #podrozujzwykopem #kiciochpyta
Barneyeos - Siema Mirko.

Mam taką małą sprawę. Za około tydzień wybieram się do Olsz...

źródło: temp_file2897668032767413861

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz