Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #polityka

Czekajcie, czy ja dobrze rozumiem, co się dzieje teraz na Wykopie:

-jest rocznica kulminacji wydarzeń na Wołyniu
-sprawa ludobójstwa nadal jest tematem tabu
-polskie władze nie potrafią wyegzekwować ekshumacji chociaż Ukraina jest w pozycji przyjmowania całej masy pomocy ze strony Polski
-na Wykopie poniża się ludzi, którzy podnoszą problem (bo w jakiś dziwny pokrętny sposób ma to szkodzić postępom kontrofensywy?)
-degraduje się wszystkich tych użytkowników do statusu jakichś opłaconych kremlowskich trolli
  • 20
  • Odpowiedz
@bo-banley: nie wiem, ale 10 lipca była rocznica mordu w Jedwabnem i jakoś nie widzę aby kogokolwiek to obchodziło. Pytanie zatem czemu tak #!$%@? się Wołyń i komu na tym zależy skoro jeszcze dwa lata temu większość tych krzykaczy wołyniaków nawet nie wiedziała co to Wołyń? Nie zastanawia Cię to czemu akurat teraz się kręci temat i komu na tym może najbardziej zależeć?
  • Odpowiedz
@krisip Jesli ktos jest żydem to o Jedwabnem bedzie pamiętał . To nie wołyń i galicja ze ludzie nie maja gdzie i komu znicza zapalić nikt oprócz turbo skrajnej prawicy nie przeczy ze 40 polaków dokonało tej zbrodni. Tym sie różnimy od Ukraińców a argument ze dwa lata temu nikogo nie obchodził wołyń to musicie ustalić jedna wersje albo od 2014 albo od dwóch lat. Głosy o wołyniu pojawiły sie od czasów
  • Odpowiedz
@BezczelnyHusarz: Ale zdajesz sobie sprawę, że Polacy na Wołyniu stanowili ZDECYDOWANĄ mniejszość przed tymi wydarzeniami również? Oficer prowadzący nie wspomniał? To były ziemie Ukraińców na których Polacy byli de fakto zarządcą i okupantem. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_wo%C5%82y%C5%84skie_(II_Rzeczpospolita)

Ludność województwa wołyńskiego 1921 według deklarowanej narodowości
W spisie z 1921 roku zarejestrowano 1 437 907 mieszkańców[6].

Ukraińcy[7][8] – 68,4%; 983 596
Polacy[9] – 16,8%; 240 922
Żydzi[10] – 10,6%; 151 744
Czesi (tzw. Czesi wołyńscy)[11] –
  • Odpowiedz
Czekajcie, czy ja dobrze rozumiem,


@bo-banley: źle

-sprawa ludobójstwa nadal jest tematem tabu


@bo-banley: nie jest i nie był

-na Wykopie poniża się ludzi, którzy podnoszą problem (bo w jakiś dziwny pokrętny sposób ma to szkodzić postępom kontrofensywy?)


@bo-banley: ja tam kręce z wolynioków bekę z uwagi na ich wrodzone zdurnienie.
  • Odpowiedz