Wpis z mikrobloga

Mam pytanie ktoś wszedł na moje konto i zrobił jakiś zakup w ogóle na jakiś inny adres 200 km od mojego domu założyłem spór o nieautoryzowaną transakcję przyszedł mi email po 15 minutach że nie było żadnej nieautoryzowanej transakcji napisałem ponownie do supportu na czacie i jakaś Pani odpisała mi coś takiego "Zweryfikowałam Pana konto i z tego, co widzę nasz dział do spraw reklamacji wciąż weryfikuje sprawę. Do 15 lipca czekamy na wypowiedź sprzedawcy w sprawie. " i nie rozumiem teraz bo spór jest jakby zakończony a ona napisała mi że jeszcze trwa
#paypal
  • 25
@kubenqqqq: Sprawa do wygrania. PayPal widzi, z jakiego IP było logowanie + to, że paczka poszła 200 km od adresu wskazanego jako Twój. Natomiast jeżeli zgłosiłeś dispute jako "Nie otrzymałem przedmiotu" lub "Przedmiot nie zgadza się z opisem", to oczywiście przegrasz. Musi być odpowiednia klasyfikacja.
Pobierz romusmily2 - @kubenqqqq: Sprawa do wygrania. PayPal widzi, z jakiego IP było logowani...
źródło: paypal
@romusmily2: zgłosiłem coś takiego Przyczyna: Nieautoryzowana transakcja
i nie wiem jak klikam na stronie głównej paypal w tą transakcję to wyskakuje takie coś "Trwa spór dotyczący tej transakcji." a jak klikam wyświetl szczegóły sprawy status sprawy: zamknięto , a babka na czacie paypala pisze mi że mam poczekać do 15 lipca że w tam ich dziale spór jest rozpatrywany
@kubenqqqq to 10 dni zawsze jest na początku w przypadku każdego dispute. później kolejne 20 w przypadku eskalacji. Powiem Ci, że z mojego doświadczenia takie sprawy się wygrywa. PayPal widzi urządzenie oraz IP z którego się logujesz. Osoba rozpatrująca powinna widzieć, ze jest to nietypowa transakcja.
@kubenqqqq ja ogólnie place PayPalem wszędzie , gdzie jest to możliwe. Mam wtedy 3 ścieżki eskalacji i ochrony. Platforma/Sklep-PayPal-Bank. Ja nie wiem np skąd u ludzi problemy z PayPalem. Wystarczy czytać regulamin i grać według zasad, a nie własnego "widzi mi się". Przez mój PayPal przeszło już parędziesiąt tysięcy złotych w tę i we wte i jedyna blokada jaką miałem dotyczyła KYC, co jest zwiazane z AML.
@romusmily2: @pieczony_szczur_z_ogniska dobra mam małą aktualizację zrobilem jakby chargeback na ipko choć nie wygląda to jak chargeback na revolut i zwrócili pieniądze ale mają nazwę "warunkowe uznanie" więc nie wiem raczej cieszyć się narazie nie będę i nie wiem co dalej czy mam im podesłać jakieś zdjęcia z paypala czy co do banku bo ja nie wysylalem niczego tak szczerze tylko napisałem i nie wiem czy coś wysyłać do banku
@pieczony_szczur_z_ogniska: no niby tak ale widnięją jako "warunkowe uznanie" a na internecie jak wpiszę warunkowe uznanie to wyskakuje takie coś "Jest to tzw. uznanie warunkowe, co oznacza, że jeśli w toku postępowania reklamacyjnego okaże się, że wina leży po stronie klienta, będzie on musiał zwrócić pieniądze" i nie wiem czy coś dosyłać im mam