Wpis z mikrobloga

Smutno jest moje życie że namiastki kontaktów ludzkich muszę szukać w takich miejscach. A tu nie widać reakcji ludzkich, twarzy, wzroku, gestów, przez co nie wiem na ile ich reakcje są prawdziwe, fałszywe. Chciałbym kiedyś na dobre to wszystko opuścić, ze względu że mam jakieś życie towarzyskie, albo jego namiastkę.
#przegryw
  • 7
  • Odpowiedz
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: Mnie w Internecie boli to, że łatwo jest być chamem bez głębszego zrozumienia czyjejś sytuacji i przez to toksycznie reagować.
No i nie piszę tu tylko o innych ludziach, ale o sobie samym.

Jak nie mam od dawna namiastki tego kontaktu poza komputerem, to stałem się o wiele, wiele bardziej zgorzkniały, cyniczny i toksyczny jak reaguję na innych ludzi w sieci i poza nią.
  • Odpowiedz
Jak nie mam od dawna namiastki tego kontaktu poza komputerem, to stałem się o wiele, wiele bardziej zgorzkniały, cyniczny i toksyczny jak reaguję na innych ludzi w sieci i poza nią.


@Durisil: właśnie ludziom hamulce puszczają bo nie widzą reakcji
  • Odpowiedz
A tu nie widać reakcji ludzkich, twarzy, wzroku, gestów, przez co nie wiem na ile ich reakcje są prawdziwe, fałszywe.


@TrzyGwiazdkiNaPagonie: Dlatego nie lubię typowo internetowych znajomości. Niby ktoś tam jest po drugiej stronie, ale czasem ma się wrażenie, że ta osoba w rzeczywistości nie istnieje. Z drugiej strony - lepiej mieć nawet takie znajomości, niż nie mieć nikogo, do kogo można się odezwać.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: też problem jest w tym że ogólnie wykopki to w większości osoby nieszczęśliwe, zaburzone przez co wiele dziwnych też tu zachowań. I nawet przez to nie chce się obecnie przeglądać nic innego niż tag( choc tag to też siedlisko trolli, albo osób mocno hiperbelizujących), paru użytkowników do których czuje się sympatię.
  • Odpowiedz