Wpis z mikrobloga

  • 0
@EnderWiggin: niebo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OscarGoldman: heq5 pro, skywatcher ed80 +flattener, canon 1100d astromod (przejsciowy do 533mc pro), guider 30f4 + 120mini i asiair i tam jakies opaski i #!$%@?. jeszcze troche do zebrania fajnego sprzetu.
  • Odpowiedz
  • 1
@apee: polecam mapę miejscówek, na pewno coś znajdziesz dla siebie. Ja z wawy jeżdżę pokolei po wszystkich i chilluje z grillem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mirekwirek: ja tam sie cieszę z każdej nocy bezchmurnej, argument aby wywalić z miasta i sobie odpocząć od miejskiego zgiełku a przy okazji pouczyć się obsługi programów i postprocesów. Nie interesuje mnie obecnie efekt a wiedza i doświadczenie oraz kiełba
  • Odpowiedz
  • 3
@Szalona_Babcia: podstawą jest montaż paralaktyczny (statyw). Im lepszy tym fajniejsze foty (to on podąża za gwiazdami). Potem szukasz po marketach na forach teleskop pod astrofoto lub po prostu obiektyw do aparatu a na końcu ogarniasz kamerę/aparat zmodyfikowany pod te hobby. Czemu aparat ostatni? - bo można jeszcze się świetnie bawić po prostu obserwując. Nie polecam używać niezmodyfikowanego, gdyż nie złapiesz nawet wodoru. Jak masz jakikolwiek aparat, to za 300zł możesz mieć
  • Odpowiedz
@Danteo2: ostatnio kupiłam sobie nowy aparat więc jakbym miała kupić sobie statyw do śledzenia to cenowe zabójstwo na te chwile. Byłam już raz w nocy robić zdjęcia i chyba po prostu zacznę od tych zdjęć jak widać ruch gwiazd. Od czegoś trzeba zacząć a to chyba najszybciej uda mi się zrobić
  • Odpowiedz
  • 1
@Szalona_Babcia: usuwany jest mechanicznie czerwony filtr, przez co aparat zbiera o wiele więcej czerwonego koloru (wodoru). Da się potem normalnie go używać, lecz trzeba zmieniać balans bieli ręcznie.
  • Odpowiedz