Wpis z mikrobloga

  • 1
@Ca_millo: pewnie tak, trochę dałem się zrobić w #!$%@?, bo na etykiecie różnica jest tylko w składzie i nagłówku "Zawiera cukier I SUBSTANCJE SŁODZĄCE", ale pytanie czy z czasem wszędzie nie zastąpią tej cukrowej słodzikowym miksem?
Może przynajmniej oduczę się pić tego gówna.

@fff112: z tego co kojarzę to już dobry rok 0,5L i 1L są tylko "mieszane".

@SzycheU: szkoda, że dla klienta cena tylko w górę ( ͡
  • Odpowiedz
  • 1
@fff112: może nawet nie zwracałeś uwagi, ja wyczuwam we wszystkim tę jebną sukralozę, nawet w tabletkach na gardło albo w liquidach do epapierosa. (,)
Producent chyba też wychodzi z takiego założenia, że ludzie nie zauważą różnicy, skoro nawet nie ma na etykiecie wzmianki o tym (poza składem).
  • Odpowiedz
@fff112: @radziuxd Takie czasy, w napojach będziemy szukać słodzików, w jedzeniu za kilka lat owadów. Ja ostatnio też z rozpędu wziąłem puszkę co miała mniej cukru i słodzik w małym sklepie na wsi. A po kilku dniach była chyba nowa dostawa, bo ten sam sklep i Pepsi już normalna.
  • Odpowiedz
oprócz tego dodają phosphoric acid czyli kwas który eroduje zęby i służy jako odrdzewiacz


@pherseus: A dokładniej:

Kwas fosforowy oraz jego sole i estry pełnią ważną rolę buforową w płynach ustrojowych, energetyczną (bezwodnikowe wiązania wysokoenergetyczne, np. w ATP i fosfokreatynie) oraz regulatorową (fosforylacja lub defosforylacja białek uaktywnia je biologicznie).

Zastosowanie
Kwas fosforowy stosowany głównie do wyrobu nawozów sztucznych (np. superfosfatu podwójnego). W przemyśle spożywczym jest stosowany jako dodatek (E338) do napojów
  • Odpowiedz
  • 2
@Ca_millo: @fff112: tamte 6 butelek oddałem do Kauflanda (dwie zostawiłem, bo otworzyłem dwupak). Dziś byłem w Lidlu i jest w promce 2x 2.5L - jak się okazuje również ze słodzikiem.
It's over dla Pepsi, niech zdychają.
  • Odpowiedz
@radziuxd: Tak dzisiaj piję i cos mi nie pasuje, znajomi mówią że chyba mnie #!$%@?ło XD patrzę na skład i dodali jakiś #!$%@? słodzik(°°
  • Odpowiedz
  • 1
@bear2112: ja się wyleczyłem szybciej niż myślałem, a na prawdę potrafiłem trzymać na balkonie zapas 32 litrów Pepsi XD
Najpierw kupiłem na test Freeway Colę w Lidlu, ma mniej cukru, ale też nie ma słodzika i smak jest na prawdę spoko, polecam. Pepsi mogło iść podobną drogą, może smak też by się zmienił, ale przynajmniej nie miałbym posmaku jakiegoś chemicznego gówna.
No, a jeszcze trochę później odkryłem też w Lidlu Freeway
  • Odpowiedz
@radziuxd: sam często dolewalem wody gazowanej odrobinę żeby napój nie był tak słodki XD tylko nie chodzi o samą słodycz ale ogólny smak. Jeszcze #!$%@? żadnego oznaczenia czy zmiany butelki nie zrobili. Już się pożegnałem z liptonem i tymbarkiem pora na pepsi:/
  • Odpowiedz
  • 3
@bear2112: no najgorszy jest ten słodzik.
Tym Tymbarkiem przypomniałeś mi, że pierwszy w tym to chyba był Tarczyn. Pamiętam jak lata temu kupiłem swój ulubiony smak i długo nie rozumiałem czemu smakuje tak #!$%@?, bo nie od razu skumałem, że to smak słodzika. Teraz te Tarczyny, Tymbarki i inne Hortexy ze słodzikiem smakują jak te ohydne Caprio w kartonie 20 lat temu xD
  • Odpowiedz