Wpis z mikrobloga

Witam.

Historia zakupów w dosyć znanym sklepie z eksploatacją do drukarek przez serwis allegro.
Zamówiłem zestaw głowica plus tusze startowe. Uwagę moją zwróciła naruszona plomba, jednak sprzedawca zapewnił że jest ona tak delikatna, że przy transporcie może ulec uszkodzeniu. Zapewnił, że jest prosto od dystrybutora i nie ma możliwość że była używana. Wysłał zdjęcia z produktów które miał u siebie, a które są prosto z hurtowni i rzeczywiście plomby nie były w najlepszym stanie. Zaufałem....
Zamontowałem głowicę i tusze startowe. Wchodzę w raporty, a przy tuszach data pierwszej instalacji sprzed tygodnia. Natomiast co do głowicy to raport wskazuje jedynie datę instalacji na tym urządzeniu i jest to co zrozumiałe data dzisiejsza.
Czyli mam raport, że tusze były montowane wcześniej i że głowicę zamontowano dziś na tej drukarce.
Według sprzedawcy wszystko ok, bo tusze startowe są tylko do uruchomienia, a data uruchomienia głowicy ok.
Jeśli mi nie pasuje to odsyłka i reklamacja w autoryzowanym serwisie.

Zwracam się z pytaniem.
1. Czy jest możliwość ustalenia daty pierwszego montażu głowicy w ploterze HP T120?
W raportach mam tylko "datę montażu głowicy w tej drukarce". A ja potrzebuję datę pierwszego montażu w ogóle. Wtedy sytuacja byłaby jasna.
2. Jaki polecacie sposób na dochodzenia swoich praw. Zapłaciłem prawie 900 zł za jakiś wcześniej montowany zwrot, i nic z tym nie mogę zrobić?

#oszukujo #afera #drukarki #ploter #hp #allegro
  • 1
  • Odpowiedz
@geo_piotras zamawiałem i montowałem głowice do ploterów hp bezpośrednio z dystrybucji i zdarzało się że plomba była lekko naruszona. Były jakieś ślady atramentu na głowicy albo taśmy tuszy były przebite? Gdyby tak było to pewnie byś tego nawet nie montował i od razu zwrot. Ja bym tak zrobił.
Te daty też potrafi źle pokazywać, nie wiem o co z tym chodzi.
  • Odpowiedz