Wpis z mikrobloga

Mentzen daje mi 50 tys. kwoty wolnej od podatku. Powiedzmy, że mój roczny dochód to 100 tys zł. Czyli po jego reformie zostaje mi 2400 zł miesięcznie w kieszeni więcej, czyli 200 zł więcej miesięcznie...
Tylko, że 90% Polaków nie zarabia nawet tyle, także jego program jest dobry dla ludzie zarabiających grubo ponad 200 tys. Zamiast obniżyć małym polskim firmom zus, aby zmniejszyć koszty pracy. Mentzen daje zmiany podatkowe, z których cieszyć się bedzie w sumie tylko top 1% podatków. Program mentzens to kpina.

#konfederacja #polityka
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gotter: coś nie tak piszesz, ci co zarobią mniej jak 50 tys nie zapłacą wcale podatku a ci co 200 zapłacą ale nie wiem jakie progi proponuje bo może być więcej niż dziś
  • Odpowiedz
@#!$%@?: A będzie to kosztować nas dziesiątki mld zł. Natomiadt obniżenie ZUSu o 800 zł dla małych firm do oewnego dochodu to rsptem kilka mld, więc można pomóc setkom tysiącom polskich firm za ułamek tego, co proponuję mentzen, a zjego zmianami fryzjer zarobi dodstkowo 50 zł miesięcznie... Mentzen nie ma pojęcia o podatkach, co zresztą było już wielokrotnie udowodnione. On nawet nie wie, jak działa ZUS.
  • Odpowiedz
@Gotter: Mentzena nie interesuje czy komuś innemu będzie dobrze. On, Braun, Bosak, to religijni fanatycy i interesuje ich jedynie ich urojenie. Powiedzą każdy populizm i kłamstwo aby tylko być bliżej i mieć więcej władzy
  • Odpowiedz
zostaje mi 2400 zł miesięcznie w kieszeni więcej, czyli 200 zł więcej miesięcznie...

Nie rozumiem twojej matematyki. 2400=200?

jego program jest dobry dla ludzie zarabiających grubo ponad 200 tys.

Nie, jest również dobry dla ludzi zarabiających 50 tys i pozwala im nie płacić podatków.

Zamiast
  • Odpowiedz
@mateusz-bogacki: Miało być 2400 rocznie. Od 50-120 tys. zarobisz 200 zł więcej. Tak, to jest totalne g.wno. Za ludzie zarabiający 180 tys. dostaną już 2 tys. miesięcznie więcej. Czyli x10, niż ktoś kto zarabia 120 tys.
  • Odpowiedz
Natomiadt obniżenie ZUSu o 800 zł dla małych firm do oewnego dochodu to rsptem kilka mld, więc można pomóc setkom tysiącom polskich firm za ułamek tego, co proponuję mentzen


@Gotter: a to Mentzen nie proponuje czasem dobrowolnego zusu dla przedsiębiorców? Czytałeś ty wgl ich program czy tylko znalazłeś na szybko pierwszy lepszy postulat i ignorujesz wszystkie inne?

Ale no tak, zielonka i postuje o konfie = 95% szansy że to
  • Odpowiedz
@Gumaa: Dobrowolny zus to gówno, bo nie będziesz miał emerytury. Już to przerabiano. Przedsiębiorcy chcą płacić ZUS, ake nie w takich wysok8ch składkach. Problem jest taki, ze te składki moglyby być mniejsze, gdyby nie do że trzebs dokładać ponad 20 mld to KRUS, żeby rolnik mógł płacić 500 zł na kwartał, a przedsiębiorca 2 tys. miesięcznie. Więc pasożyt rolniczy dostanie emeryturę, a przedsiębiorca nie. Także straszna lipa. Ja niestety nie
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Jeżeli to ma kosztować państwo 47 mld złotych. To ja już wolę, aby te pieniądze zostały zaibwestowane w atom albo w spłatę długu zagranicznego lub nawet pozostawienia 500 plus, bo to jest niestety kompromitacja. Jeszcze miałem bardzo nikłe złudzenia, że konfa przynajmniej będzie miała dobre podejście do gospodarki. Żadne ugrupowanie im tego nie wprowadzi i oni dobrze o tym wiedzą. Idą kukizować niestety.
  • Odpowiedz
To ja już wolę, aby te pieniądze zostały zaibwestowane w atom albo w spłatę długu zagranicznego lub nawet pozostawienia 500 plus, bo to jest niestety kompromitacja.


@Gotter: xD przecież te pieniądze zostaną przejedzone na waloryzację 500 plus i kolejne emerytury. Chłopie ty wiesz gdzie żyjesz?
W Polsce im mniej pieniędzy rzad zabierze podatnikom tym lepiej, bo urzędnicy nie mają pojęcia jak nimi zarządzać. Jak urzędnik zarabiający 4 tys. złotych zarządzi
  • Odpowiedz