Wpis z mikrobloga

Przytrafiła mi się dzisiaj tragikomiczna sytuacja na parkingu pod sklepem Aldi i chciałbym się dowiedzieć czy gdybym to jakoś udokumentował w formie pełnego nagrania to mógłbym jakoś dochodzić "sprawiedliwości" za pośrednictwem policji/sądu?. Otóż zaparkowałem samochód pod sklepem, wideorejestrator wyłączył się o godzinie 14:29:46 więc prawdopodobnie wtedy opuszczałem samochód. Udałem się w kierunku parkometru żeby pobrać "darmowy" bilet. Godzina wydrukowania biletu to 14:31, wracam sobie do samochodu i nie wierzę własnym oczom jakiś typ już kończy wypisywać mi mandat i już zaczyna go wkładać za szybę samochodu. Godzina wystawienia mandatu to 14:32. Pokazuje typowi bilet że dosłownie wracam właśnie z biletem. Na gościu nie robiło to wrażenia tak jakby było to coś normalnego. Pokazałem mu świstek i podobno anulował mandat ale cholera wie czy nie będę miał z tego tytułu jakiś problemów. Zostawiłem sobie nagrania z kamerki i zdjęcia owego biletu. Osobiście nie wiem czy kiedykolwiek zostawię samochód na tego typu parkingach bo ciśnienie poszybowało w kosmos, tętno ze 130. Poczułem się autentycznie oszukany, ciężko mi to w zasadzie nazwać. Czy gdybym zrobił jakąś prowokację i nagrał takie robienie w ciula ludzi to mógłbym realnie coś zdziałać na policji lub w sądzie? Ręce opadają, uważajcie na siebie bo jak widać w kraju panują coraz ciekawsze zasady w tym całym zarabianiu. Bierz bilet i w nogi, nie ma czasu na czytanie jakiś tam regulaminów. Już widzę jak jakiś emeryt biegnie do parkomatu.

#aldi #mandat #apcoa #mandat #pytanie
  • 9
@uzytkownik2560: Wyrzucasz "świstek" albo drzesz go przy nim patrząc mu prosto w oczy. Powodzenia w dochodzeniu roszczeń jak nie mają podstaw prawnych ani narzędzi aby ustalić kto jest właścicielem pojazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ileś razy było już na wykopie że te "parkometry" pod sklepami to xD i tylko leszcze się nabierają co się boją własnego cienia
@rossecki: Też tak później pomyślałem ale poczytałem trochę i formalnie część osób mówi, że jest jakaś możliwość ustalenia właściciela na drodze sądowej. Bez sensu moim zdaniem bo założenie sprawy to są koszta i mnóstwo czasu raczej.
@uzytkownik2560: Jak ja tych kontrolerów z tej złodziejskiej firmy nienawidzę, już chyba lepiej dawać dupy za pieniądze. Dziwne że żadnego nigdy nie przyuważyłem, chyba się sami wstydzą tego złodziejskiego fachu.