Wpis z mikrobloga

Odnośnie materiału nie wiem ale się dowiem - pytanie do ogarniających sytuacje - czemu całkowicie pomijamy jest temat Khalidova? Jest na wielu zdjęciach gdzie jest Bielski, Edelbiev i cała ta śmietanka. Czy Mamed gdzieś jasno deklarował się przeciwko Kadyrovcom? Jak to wyglada?
#famemma
  • 17
  • Odpowiedz
  • 2
@Mickey_Rourke_47: No nie jest to dla mnie jakiś powazny argument XD Bielski tez coś podobnego wrzucał. Khalidov jest tak pomijany jakby publicznie skrytykował ruchy Kadyrova a nie mogę tego znaleźć w googlu stad pytanie.

Znalazłem info jedynie o tym ze ten jego olsztynski klub w którym zawsze trenował w 2015 roku rozpoczął współpracę z Berkutem taka sama jak WCA…
  • Odpowiedz
@Telo7: dla mnie to jest proste. Uciekł z Czeczeni (albo został wysłany) ale nadal ma tam jakąś rodzine której grozi niebezpieczeństwo albo coś. Myśle ze wszyscy są trzymani za jaja
  • Odpowiedz
  • 5
@sanczopanso_: chcesz mi powiedzieć ze Khalidov ze swoimi środkami i powiązaniami nie byłby w stanie wyciągnąć rodziny z Czeczenii już dawno temu jak było spokojniej? Zreszta nie pytam o domysły i teorie, po prostu ciekawi mnie temat, absolutnie nie są to oskarżenia w stronę Mameda a zwykła ciekawość czemu obecność tak popularnej postaci jest całkowicie ignorowana w tych materiałach.
  • Odpowiedz
@Telo7: Prosty przykład Turcji. Koszykarz NBA Enes Kanter mimo milionów na koncie, nie dał rady wyciągnąć rodziny. W Turcji jest spalony, a jego ojciec musiał się go wyrzec, żeby nie trafić do więzienia albo gorzej.
Mesut Ozil jest pieskiem Erdogana i jego maskotką PR'ową, zapewne też z powodu licznej rodziny w kraju, na której mogłoby się to fatalnie odbić. Właśnie im ktoś bardziej popularny w reżimowym kraju (a już wgl jak
  • Odpowiedz
@Telo7: bo przecież to LEGENDA KSW XD I nie można mieć pretensji do PRAWDZIWYCH SPORTOWCÓW. Wiadomo, że lepiej je_ać freaków, gdzie większość pewnie i tak nie była tego świadomych, a gość, co jawnie to wspiera nie ma żadnych problemów z tego tytułu
  • Odpowiedz
  • 0
@9Japko9: tzn mówienie o biednych freakach którzy nie wiedzieli jest żałosne, bo dane spółki są jawne i prześwietlenie jej zajmuje 5 min wiec bycie debilem nie jest żadnym usprawiedliwieniem
  • Odpowiedz
@Telo7: nie mam zamiaru w żaden sposób bronić Mameda ale myśle, że warto wziąć pod uwagę, że w Czeczeni te powiązania rodzinne są bardzo duże. To, że Mamed uciekł do Polski i od lat mieszka tutaj i robi karierę to nie znaczy od razu, że jego dalsza i bliższa rodzina, która tam została może (i chce) uciekać do Polski. Teoretycznie to, że Mamed nie zgadza się i potępia politykę Kadyrova wcale
  • Odpowiedz
@Olo92: dokładnie.

Zresztą sama mam znajomych z Ukrainy, którzy mają hajs, żeby ściągnąć rodzinę do Polski, ale ta rodzina zwyczajnie nie chce, bo mają już po 50/60 lat, nie znają języka i zwyczajnie boją się rozpoczynać życie w nowym kraju. Wolą mieszkać w miejscu, gdzie spadła bomba na dom sąsiadów i jako corka/syn nic nie możecie z tym nic zrobić tylko zaakceptować. Dlatego nie trafia do mnie argument o tym, że
  • Odpowiedz
@Seledynka123: sam znam Ukraińca, który od dłuższego czasu na stałe mieszka i pracuje w Polsce. Gdy zaczęła się wojna chciał ściągać do siebie najbliższą rodzine ale pomysł szybko upadł, ponieważ oni nie chcieli uciekać i zostawiać wszystkiego. Nikogo siłą nie zmusisz do przeprowadzki tym bardziej takiej.
  • Odpowiedz
@Telo7: Czeczeni są mocno podzieleni, nie wszyscy popierają Kadyrowa i Putina. Wielu z nich uciekło na zachód. Między innymi brat Anzora Azhieva z WCA który walczy po stronie ukraińskiej. Odnośnie Mameda, krytykowanie Kadyrowa mając rodzinę w Czeczenii nie jest najlepszym pomysłem.
  • Odpowiedz
@sanczopanso_ u nich rodziny są ogromne, to nie jest tak jak u nas, że masz dziadków, rodziców, rodzeństwo i kuzynostwo, które widujesz raz na 5 lat na weselu.
Oni trzymają się blisko nawet mimo dalekiego pokrewieństwa, tak jak my byśmy musieli zabrać z kraju 6-8 osób to u nich jest 50+. Niewykonalne.
  • Odpowiedz
@Telo7
Jego brat się bawi w gangsterkę a proces mameda albo się skończył albo się ciągnie bez przełomów także raczej jest clean. Żyje w domu w lesie, trenuje, raczej nie ma czasu bawić się z przykurzonymi w amg
  • Odpowiedz