Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się czy rynek używanego audio w Polsce to kompletna porażka? Siedzę na reddicie (r/budgetaudiophile np) i tam notorycznie mają fajne okazje czy to lokalnie czy na eBay. Tymczasem u nas na OLX / Allegro są same trupy, no name'y i chore ceny za używki.

#audio #audioboners #audiofile
  • 4
  • Odpowiedz
@L3gion: Kiedyś trochę obserwowałem używany sprzęt na OLX/Allegro bo rozważałem zakup takiego audio i zauważyłem, że jeśli trafiały się jakieś perełki w dobrej cenie, to dosłownie w kilka/kilkanaście minut znikały. Jeśli chce się kupić coś okazyjnego, to trzeba dobrze wiedzieć czego się szuka i szybko reagować.
  • Odpowiedz
@L3gion: po prostu mamy biedny kraj i mały rynek. Audio to jednak coś ekstra. Na to trzeba mieć kasę. Jak ludzie nie mają kasy to nie ma sprzętu używanego bo go nie wymieniają ponieważ go nie posiadają.
@anonimowy_obserwator dobrze napisał. Jest tego na tyle mało, że przy liczbie szukających prawie nie realne dostać cokolwiek.
  • Odpowiedz
@L3gion: to chyba trzeba polować. Ja kilka lat temu szukałem oddzielnie kolumn i oddzielnie wzmacniacza i znalazłem po jakimś czasie.
  • Odpowiedz