Wpis z mikrobloga

Podobno Ukraińcy w nocy zrobili ostrzał Nowej Kachowki i prawdopodobnie poszedł desant przez Dniepr. Moje wnoski - to Ukraińcy wysadzili tamę, żeby zmyć ruską obronę i paradoksalnie ułatwić sobie desant

#ukraina
  • 8
  • Odpowiedz
@Pomorski_Wilk:

Gdyby było tak jak mówisz, to desant poszedłby 10 sekund po wysadzeniu tamy :) I byłoby to z punktu widzenia wojskowego... słuszne działanie. Girkin o tym mówił.

A tydzień po rozwaleniu tamy? Jedni mogli to zaplanować PO jej wysadzeniu, a drudzy mogli się już dawno na to przygotować.
  • Odpowiedz
@Thorrand: jeszcze zależy kiedy Ruscy się ewakuowali stamtąd. Teoria ma sens tylko wtedy, jeśli najpierw zniszczono tamę a potem Kacapy się ewakuowały.

Natomiast to wcale taka głupia teoria nie jest. Tylko właśnie kwestia rozmieszczenia wojsk jest istotna.
Mówi się, że UA ma aż 60k w okolicy Chersonia zgromadzone (Artur Micek tak mówił).
A Ruscy teraz tam mają 5,5-6k żołnierzy. No to jest zwyczajnie dziwne.
Tego nie mogę na logikę wziąć. No
  • Odpowiedz
@Michal2601:

Nie wiem. Chyba zbyt daleko wychodzisz ze swoimi spekulacjami. Moim zdaniem wygląda to wszystko kiepsko... na tę chwilę. A te wszystkie hipotezy to tylko próba racjonalizowania sobie, że jest dobrze.

Nie jest.

Tak to niestety widzę :/
  • Odpowiedz
@Pomorski_Wilk: weź pod uwagę, że Ukraińcy pewnie zakładali, że ruscy wysadzą w końcu tamę i po prostu wdrażają plan B w tym rejonie. Jak planujesz ofensywę, to musisz do niej wliczać wiele zmiennych i zwykłych niepowodzeń. No chyba l, że chcesz skończyć jak ruscy rok temu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz