Wpis z mikrobloga

Gardzę Jezusem i całą mitologia stworzona na podstawie jego przygod. Nie boję się jego tatusia. Nie uznaje sw3. Gardzę: tzw "prawdami" wiary, jotpedrugim (chociaz tego typa cenie za przyspieszenie zwoju Kościoła na zachodzie) Biblablablią, transsubstancjacji jak i reszta absurdalnego pokracznego religijnego katolickiego połswiadka.
To juz chyba łapie się na dożywocie, albo tradycyjnego "grilla", ktory pewnie niedlugo wprowadzą ( ͡º ͜ʖ͡º)
#prawo #bekazkatoli #katolicyzm #polska #polityka
robert5502 - Gardzę Jezusem i całą mitologia stworzona na podstawie jego przygod. Nie...

źródło: Screenshot_2023-06-15-11-26-08-724

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@robert5502: Przeczytałem i chciałem napisać że "mocno naciągana interpretacja, szczególnie w wydaniu tej konkretnej instytucji" aczkolwiek zwraca uwagę na to, że prawo pisane na kolanie i tak niejednoznaczne można sobie aplikować według potrzeb.

Co do ubioru itd. to ciekawostkę podam: w USA w kościołach katolickich księża wprost mówią że dla Boga ubiór nie jest ważny po tym jak wierni stresowali się koniecznością odpowiedniej prezencji i po prostu przestawali chodzić do kościoła.
  • Odpowiedz
  • 0
@YogiYogi: Stany to inna bajka. Tam jest spora konkurencja na rynku religijnych urojeń i o kazdego klienta kapłani musza walczyć. Do Polski opanowanej przez Krk bez porownania
  • Odpowiedz
@robert5502: zbluźniłeś przeciw Bogu, który Cię kocha. Lepiej byłoby dla Ciebie milczeć. Wystawiłeś się prosto na sidła Szatana i jego aniołów, odrzuciłeś Miłość. Wkrótce Twoje życie i to tu, na Ziemi, zamieni się w piekło. Zobaczysz, jak nisko upadniesz w kilka lat. Obym nie miał racji.
Odwołaj te słowa, póki jeszcze możesz.
  • Odpowiedz
@robert5502: tak, jestem dumnym rzymskim katolikiem. Twój post mnie obraża, ale co znacznie gorsze, obraża także samego Boga. To jest braterskie napomnienie, które i tak będziesz miał w nosie i razem z nim pójdziesz wprost w otchłań piekła.
Obym tylko nie miał racji, Bóg Cię kocha, chce dla Ciebie dobrze i nadal jest dla Ciebie nadzieja.
  • Odpowiedz
  • 1
@Romska_Palo_Ul_Laputa:

Wkrótce Twoje życie i to tu, na Ziemi, zamieni się w piekło.

A gdzie miało by się zmienić, na księżycu? Przecież nie jestem kosmonautą. Z ziemi nigdzie się nie ruszam

Zobaczysz, jak nisko upadniesz w kilka lat


@Romska_Palo_Ul_Laputa: łaaaał... A wczesniej "ale on cię kocha.." ( ͡º ͜ʖ͡º)
To twoje dziecinne straszenie przypomniało mi pewien swietny skecz. Dzięki
robert5502 - @RomskaPaloUlLaputa: 
Wkrótce Twoje życie i to tu, na Ziemi, zamieni się...
  • Odpowiedz
@andrzej-roman: Paetz już nie żyje, nikt go nie bronił, gdy na jaw wyszły jego grzeszki, został wysłany na emeryturę z zakazem posługiwania i dostał zakaz udziału w publicznych uroczystościach. Co więcej, sprawa ma ponad 20 lat i nie znam nikogo, kto by dzisiaj bronił Paetza, więc absolutnie pudło.
Jeśli odpokutował i się szczerze nawrócił, to pewnie jest dzisiaj zbawiony, jak nie, no to wiadomo, co się z nim dzieje. To sprawa
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Dlaczego kłamiesz? To zgodne z Twoją wiarą? XD
Był broniony, elita napisała nawet list poparcia w jego obronie.
Wyrok papieski zapadł, a mimo wyroku często pomagał przy mszach Gądeckiemu, biskupowi Gądeckiemu... Rozumiem że biskup jest ważniejszy niż papież?
A co ma sprawa Paetza? Ma dużo, bo pokazuje jak fałszywymi ludźmi jesteście.
Chłop zbluźnił przeciw Bogu i bliźniemu, koledzy mu w tym pomagali, potem spotkała go kara jedna, potem druga, koledzy
  • Odpowiedz