Wpis z mikrobloga

@Niewiemja: "Jeżeli dużo łowimy używając plecionki to wyczujemy każde zamierzenia ryby. Karpiarze niechętnie decydują się na plecionkę, ponieważ jest to spowodowane złym doborem sprzętu oraz nieumiejętnym holu gdy ryby nam się spinają. Podczas holu żyłka nam wybaczy błędy poprzez rozciągliwość a plecionka niestety nie."
  • 0
@Polnischefuhrer: Ja w sumie na rybach sie nie znam, żyłek bardziej potrzebuje na sarny xD Ogądałm i czytaem sporo materiow ktore potwierdzają metode owiniecia grządek żyłką tylko wlaśnie jajka to powinna być żyłka
@Niewiemja: Czyli pseudownyki xD?

Plecionka to taka linka, splecione ze sobą włókna, jest dużo wytrzymalsza niż żyłka i się nie rozciąga. Taka różnica, jeśli po prostu potrzebujesz mocnej linki to plecionka będzie najlepsza. Plecionka 0.6 wytrzyma z 60kg
  • 0
@MateMizu: Może być chyba słabsze bo to nie pojedyncza linka ma je zatrzymać tylko jakieś 3/4 ustawione nad sobą jak płotek ale ile metrów w sumie nie wiem, z 400 może by wystarczyło
@Niewiemja: Pewnie tak, przy służeniu tylko jako płotek nic nie ma znaczenia poza wytrzymałością i ceną tak naprawdę xD.

Jeśli przekłamią z grubością to działa to tylko na twoją korzyść bo masz grubszą linkę. Od siebie doradzę abyś wziął jeszcze na niej poprzyklejał taśmę żółtą lub tą pomarańczową grubą, takie odcinki po złożeniu na pół 10cm. Tak abyś nie obudził się pewnego dnia z rozwalonym ogródkiem i sarniną xDD. Lepiej zadziała
  • 0
@MateMizu: Właśnie podobno chodzi o to żeby była niewidoczna i nagle w nią wpadały z zaskoczenia, inaczej jak widzą siatke próbują ją obejść albo przeskoczyć :D Ja tu z nimi tocze bój od lat, na początku były dwie, teraz jest siedmioosobowa rodzinka :D