Wpis z mikrobloga

#amica #agd #naprawy #serwisowanie Lodówka Amica FK3356T.4DFZ
#pytanie #pytaniedoeksperta #elektroda

Siemka,
lodówka przestała mrozić... dziś był serwisant i powiedział że ulatnia się gaz i będzie niedługo ciepła i nie da się naprawić. Lodówka ma niecałe 3 lata, naprawić się podobno nie da, bo w tym modelu trzeba by ciąć...

Ktoś może miał podobną sytuację? Lodówka kupowana była jako "tymczasowa" (planuję remont kuchni i wtedy możliwe, że będzie inna)... no ale tymczasowa nowa lodówka nie przetrwała 3 lat co jest żenującym wynikiem ;]

Przyznam że do obecnej chwili byłem z niej zadowolony, jedzenie się nie psuło i ogólnie była super. ALe kur... 3 lata... to jest jakiś żart.

Ktoś coś? nie było mnie przy gościu i nie wiem skąd on wie, ze to akurat gaz się ulatnia... czy co innego...
  • 7
@jakubz: Ale to stary w każdej lodówce obecnie, dawniej cały układ był miedziany, a obecnie występuje tam w większości aluminium. Ze szkoły pewnie wiesz, że aluminium się utlenia. Jak się utleni - ucieka Ci gaz. Za serwis zapłacisz 200zł za przyjazd, 200zł za nabicie gazu. I nikt Ci gwarancji nie da, że układ nie rozszczelni Ci się w innym miejscu za 2 tygodnie.
Dlatego do lodówki wziąłem sobie ubezpieczenie, bo obecne
  • 0
@Notakaprawda: no tu gość wziął 250 zł za przyjazd "i nie da się"... i powiedział, że za tydzień dwa będzie po lodówce... Ta jakaś super droga nie była (1600 zł), ale tak zwyczajnie, ekologicznie, po ludzku szkoda mi wywalać coś co wizualnie wygląda jak świeżo po dostawie...

Tu gość mówi, że nawet tego "nabić" się nie da... napisałem do #amica czy to u nich standard, ale wkur... mnie to trochę... słomki
  • 0
@Notakaprawda: chciałem unikać no Frost, bo to przed technikiem ma właśnie taką zabudowę że nie da się naprawić dużo, plus grzałki i inne go... ale dobrze wiedzieć że jest jakaś gwarancja 6 lat. Bo to nie przyszło mi na myśl że po 3 latach może być trup...
  • 0
@Notakaprawda: tak. Ale zawsze to olewałem, bo zakładam że zawsze znajdą sposób by ominąć. Zresztą nie przyszło mi na myśl że lodówka po niecałych trzech latach będzie do wyrzucenia.

Teraz do pomyślenia przy szukaniu nowej. No nic.