Wpis z mikrobloga

Mirki z pod #noze #kowalstwoartystyczne #nozeboners
Mam do was pytanie, z góry zaznaczam że jestem zielony w temacie skuwania kawałków stali.
Założmy dwie sytuacje.
1 . Mamy pare kawałków stali A o właściwościach x oraz tyle samo kawałków stali B o właściwościach y. Po skuciu ich otrzymany stal C o właściwościach xy. Ze wzorkiem i moge to nazwać bułatem lub dziwerem. Dobrze rozumiem ?
2 . Sytuacja mam pare kawałków stali A o własciwosciach x. Skuje razem w jedna stabe. Czy powstanie ten wzorek, oraz czy ta stabka będzie miała właściwości x czy może już inne np y?
Dla zasiegu wołam też @Trollsky
  • 7
@Wiesniak_1: musiałbyś przetopić żeby się wszystko dobrze wymieszało i wtedy otrzymujesz zupełnie inną stal o innym składzie. To jakbyś wymieszał cement z piaskiem i masz beton o określonej twardości potem, a jak dosyliesz innej mieszanki cementu z piaskiem to końcowo wychodzi zupełnie inny niż mieszanina a i b.a w stalach masz od groma pierwiastków więc jest bardziej skomplikowanie. Ale damast to po prostu kanapka. Wiec tak jakbyś wylał kruchy beton, zastyga,
  • 0
@Nerlo_ajcats dzięki wielkie za odpowiedź. Bo właśnie prubowałem komuś tłumaczyć ze pocieciecie resora i na małe sztabki i skucie go. Nie mu zupełnie nowej stali tylko dalej ma własciwosci stali resora.
  • 0
@Nerlo_ajcats tzn tłumaczy mu to np przykladzie roztworów wodny. Mieszanie 10% procetowego z spirytususu z 10% spirolem dalej da 10% spirol. Dopiero jak da coś mociejszego lub słabszego to stężenie się zmieni
@Wiesniak_1: no tak. Na forum knives coś tam piszą ale to często tak pokrętnie wytłumaczone że szkoda mi to czytać.
Książki trzeba kupić i tyle, chyba najlepsze źródło. Ja tam filmiki na yt czasem tylko oglądam.