Wpis z mikrobloga

@11262: Nie wiem, ale nie lepiej ci z jakiegoś niepotrzebnego przewodu wyciągnąć zamiast zamawiać 10m albo 50m druta z chin, nie wiadomo jakiej jakości, i którego nigdy nie zużyjesz? XD

Bo znając życie to potrzebujesz maks kilka mm. A drut się dobiera do ścieżki na płytce, więc zależy co zamierzasz naprawiać.
  • Odpowiedz
@11262: Zależnie co naprawiasz. Grubość proporcjonalnie do prądu: standard to 5-10A/mm2. Kolejna różnica czy izolacja pojedyncza czy podwójna i jak łatwo poddaje sie przy temperaturze: z jednej strony ma schodzić po wsadzeniu do kalafonii, z drugiej nie ma roztapiać się do połowy przewodu w momencie lutowania.
  • Odpowiedz
@11262: wiele zależy jak duże są ścieżki które chcesz naprawić, do tego dopierasz drut. Bez wiedzy co chcesz naprawić(jakich rozmiarow jest ścieżka) trudno jednoznacznie doradzić co masz kupić. Napisz coś więcej
  • Odpowiedz
@11262: heh to zbyt ogólne, przynajmniej z mojego punktu widzenia tj typa co odwala akcje na poziomie warstw płytki drukowanej. Może masz możliwość zrobienia zdjęcia uszkodzonych fragmentów ? Z jakaś szpilka do skali ? ;)
  • Odpowiedz
@11262: pięknie urwane :) Drut 0.1 lub 0.2 będzie OK jeżeli dolutujesz się do przelotki, kynar jest zbyt gruby wg. mnie. Jeszcze czeka Ciebie wklejenie tego switcha do pcb, można też zeskrobać soldermaskę i przylutować do warstwy która jest obok padów montażowych. Jak coś to śmiało pytaj, trochę się bawię w lutowanie
  • Odpowiedz