Wpis z mikrobloga

zacznę nietypowo - kupiłem procesor i7-13700k i mam problem! ale przejdźmy do brzegu.... mój i7-6700k zaczął dostawać czkawki a że procesor mogłem dostać w promocji żal było nie skorzystać i tu się pojawia problem jak chce się unowocześnić pc 7gen później - nic nie pasuje oprócz psu i ram - myślałem że będę mieć tania rozbudowę czyt. ram, CPU, chlodzonko, Mobo a tu się okazuje że chyba nowy komp muszę zbudować, chce by było cicho.... ale się pogubiłem z budowaniem bo teraz nowe kompy mają chłodnice jak w BMW montowana top/front..... jak lepiej montować? jaka obudowę kupić bo widzę że wybór ma znaczenie jak nigdy(albo za mało na top albo inne problemy)...... bo widzę że aio to trzeba chyba z 360 conajmniej

pomóżcie coś wymyśleć by było fajniutko i cicho i jak możliwe tanio i cicho/wys kultura pracy xD a i możliwie cicho w idle

przyzwyczaiłem się do ciszy bo wcześniej miałem/mam;
dark rock pro 3,
dark power pro p11 850w,
silent base 800,
ssd MX 200 mlc,
MSI GTX 970 gaming 4g - pół pasywna
16gb ram g.skill ripjaws 3200 cl16
6700k na Asus z170-a

jak się domyślam obecnego kompa przekazać komuś bo nic nie da się wykorzystać

#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer #zalesie #chlodzeniewodne #komputronik #morele
#pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@dancios: A po polsku? Bo tak się uniosłeś, że nawaliłeś informacji bez ładu i składu

Ogólnie:
Co do obudowy:
Byle jaka, WAŻNE aby miała z przodu siatkę, lepiej się chłodzi

Jak chcesz cicho to AiO
Mimo wielu tekstów, że powietrze i woda to to samo w chłodzeniu, to jednak AiO jest cichsze (mam 240mm) i jest ciszej niż DarkRock 4 PRO

Dla tej i7 13700k musisz kupić nową płytę pod socket
  • Odpowiedz
  • 0
@dancios jak chciałeś mieć cicho to trzeba było AMD a nie farelkę Intela.

do tej farelki to raczej liquid freezer 2 za 500zl a nie 360 ( ͡º ͜ʖ͡º)

jak lepiej to zależy co chcesz osiągnąć. na froncie lepsze tmp.procesora gorsze grafiki. na topie odwrotnie

ogólnie na topie jak komp do gier, w grach procek nie powinien się mocno grzać aż tak a grafa na 100%
  • Odpowiedz
@dancios: ja dlatego starego kiedy kompa sobie zostawiłem, bo i tak wymieniać trzeba wszystko a sprzedać się nie opłaca bo części teraz są wartę grosze, do gier i pracy w 1080p daję radę.
  • Odpowiedz
  • 0
@MePix @10129 @L3gion @rybak17 @Pabick - rzeczywiste trochę emocjonalny i chaotyczny wpis :> Jak brałem proca myślałem ze będę mieć prosty update platformy (ram/mobo/cpu/chlodzonko/ramy wsadzajac do starej budy) ale z powyższych wypowiedzi wynika że tak czy inaczej muszę cały zestaw zbudować :D

Największy problem mam z obudowa bo widzę ze montowanie liquid freezer 2 360 na top jest najbardziej wskazane a obudów spełniających wymagania jak na lekarstwo chyba ze złe szukam.... Z
  • Odpowiedz
@dancios: chłopie, daj se ten cooler na front i elo. Jak bardzo się obawiasz o temperatury to weź obudowę z możliwością zainstalowania wiatraków na dole, żeby pomóc karcie graficznej.
A jak już myślisz o ulepszaniu zestawu którego jeszcze nawet nie kupiłeś to ułatw sobie życie i weź ryzena na am5. Dodam, że wymiana nowego CPU w 2025 prawie na pewno będzie bez sensu.
No i do ryzena wystarczy ci spokojnie aio
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ReeceWithouterpoon akuratnie akurat mam tylko procka 13700k leci fedexem ze stanów :) gdybym nie miał zniżki pracowniczej pewnie bym kijem nie tknął ale zachciało mi się farelki :9 a zapłaciłem jak za ekwiwalent ryzen 5 7600.

Ale nie śledziłem rynku podzespołów od 10 lat :
- Czyli corsarz jakiś z ATX 3.0 jakby dłużej zajęła mi migracja z gtx970 a bym się zastanawiał między NVIDIA a AMD bo Intel GPU na razie
  • Odpowiedz