Wpis z mikrobloga

@fazjoszi: nie lubię DJI (czego z resztą nie ukrywam w tagach dronowych) ale kupno Autela to pchanie się w gips.

Co do stref - jak chcesz sobie polatać bez ograniczeń to masz drony FPV :)
Byle byś nie latał wokół lotniska, bo potem powstają durne przepisy ograniczające hobby tym normalnym modelarzom...
@hiperchimera DJI mnie właśnie tymi strefami trochę zraził. Ja mam akurat mini 2 i do latania takiego rekreacyjnego mi wystarcza. Napisałem ankietę gdyż mój kolega chce kupić jakiegoś wirlota do fotografowania nieruchomości. Jednak w Świdnicy gdzie ma być taki dron używany w 95% znajdują się nieruchomości w strefie zablokowanej.
Dlatego też pomyślałem o autelu, on chyba nie ma takich stref.. Fpv byłby idealny, ale tu potrzeba jest kupić coś kompaktowego, z trzema
@fazjoszi: CineWhoopa 2,5-cala na DJI AirUnit O3? Będziesz miał jakość jak z Mavica. Tylko widzisz do fotografii to niestety FPV pasuje jak pięść do oka. Jako kamera da niesamowite ujęcia, nieosiągalne dla zwykłych autodronów.

Pytanie za 100 punktów bo nie siedzę w DJI - czy tych stref nie można legalnie odblokować ? Jak sobie poradzi taka policja czy straż skoro drony mają zablokowane pewne tereny?
Pytam bez złośliwości, sam jestem ciekawy