Wpis z mikrobloga

Posiada ktoś jakiś przenośny odtwarzacz audio hi-res czy inne cudo podobnego typu? Zastanawiam się nad takim urządzeniem bo nie chce używać telefonu do słuchania muzyki.
Myślałem nad nowym walkmenem Sony, ale nie dość że tam jest android 12 (który #!$%@? i którego chciałbym unikać) to jeszcze podobno działa na tych odtwarzaczach strasznie lipnie. Ja wiem że to wszystko dlatego żeby poinstalować swoje streaming i garść innych spotifajów, ale ja mam to w dupie. Chcę przenośny odtwarzacz plików wysokiej jakości. Może jakieś poprzednie wersje? Ktoś używa czegoś podobnego?
#audioboners #audiovoodoo #hifi #hires #sony #fiio #audiofile #technologia
Plp_ - Posiada ktoś jakiś przenośny odtwarzacz audio hi-res czy inne cudo podobnego t...

źródło: 1675853429_1749982

Pobierz
  • 17
@Plp_: z cyklu nie wiem to się wypowiem - masz w ogóle co wrzucać na ten odtwarzacz tak super jakości, żeby wydawać na sam odtwarzacz tyle, ile na całego smartfona? Czy jakiejś marnej jakości mp3 albo Spotify?

Szczerze to już wolałbym zainwestować w porządnej klasy sprzęt do użytku stacjonarnego z monitorami włącznie, ewentualnie porządna karta dźwiękowa do PC.
Oczywiście niekoniecznie chcesz stosować sprzęt stacjonarnie. W ruchu drogowym na słuchawkach Bluetooth też da się mieć dedykowany odtwarzacz muzyczny. ()
via Wykop
  • 0
gdzieś ogladałem recenzje tego typu sprzętu (być może nawet tego), podobno laguje xD


@misioneos: właśnie, te z androidem podobną są #!$%@?, ale musieli go tam wrzucić żeby strimingowcy byli ucieszeni

z cyklu nie wiem to się wypowiem - masz w ogóle co wrzucać na ten odtwarzacz tak super jakości, żeby wydawać na sam odtwarzacz tyle, ile na całego smartfona? Czy jakiejś marnej jakości mp3 albo Spotify?


@Eshirael: tak, mam jakieś
Zastanawiam się nad takim urządzeniem bo nie chce używać telefonu do słuchania muzyki.


@Plp_: A czemu nie telefon? Taki Walkman to w zasadzie telefon, tylko nie można do niego wsadzić karty SIM, ma gorsze podzespoły, mniejszą baterię i jest droższy. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to parametry też nie są dużo lepsze, a o dziwo ich moc na wyjściu jest wręcz żałosna.
Moim zdaniem lepszym pomysłem byłby używany LG z serii
@Plp_: prawda, jeśli chcesz mieć słuchawki bezprzewodowe to iPod trochę utrudni życie. Ale pytanie czy na bezprzewodowych będzie jako taka jakość. Jeśli naprawdę musi być osobne urządzenie, bo np. detoks od telefonu jak gdzieś wychodzisz a muzyczkę dobrze mieć to kup starego iPhone. Do tego Apple Music, airpodsy i masz lossless.
via Wykop
  • 0
jeśli chcesz mieć słuchawki bezprzewodowe to iPod trochę utrudni życie


@Eshirael: właśnie wolę kabel, ale tam w iPodach jest zwykły jacek 3,5? xD
@Plp_: proszę Cie, interfejs iTunes jest trudny przez pierwsze albo 5 minut, albo 30 minut. W zależności od tego, czy odpalisz tutorial na przeglądarce czy nie xD

Kabel ten sam co do ładowania, zwykły USB. Przestarzała technologia, chyba tylko jeśli o prędkość przesyłania danych chodzi, bo generalnie to co tam ma być przestarzałego? Ipody serio były rekomendowane przez konkretnych ludzi że świata muzyki i nie była to płatna reklama
@Plp_: wiesz co to stary sprzęt z 2007 roku. Nie kwestionuję jego jakości, ale obstawiam, że nowszy iPod (jeszcze kilka lat temu je produkowali) albo jakiś zgrabny iPhone w rozsądnym budżecie byłby lepszym wyborem. Jakość dźwięku pewnie będzie lepsza. Może iPod touch 6 gen z 2015 lub 7 gen z 2019 roku, pewnie za kilka stówek ogarniesz. Ale niszowy produkt to może być niedostępny albo dziwnie drogi. Wtedy bardziej skłaniałbym się