Wpis z mikrobloga

Planuję zmajstrować sobie solarną stację pogody na Raspberry Pi Pico i właśnie kombinuję z sekcją zasilania, która wygląda następująo: panel 5V 2.5W (500mA) -> moduł TP4056 1A (z rezystorem '122') -> ogniwo 18650 3.7V 2600mAh. Testowo podłączyłem moduł do ładowarki usb (5V 1A) aby naładować ogniwo na 100% ale proces ładowania się nie kończy, czerwona dioda na module świeci się od przeszło czterech godzin (wg kalkulatora ładowanie powinno trwać do 3h góra) Sprawdziłem multimetrem i na baterii pokazuje 3.9V, natomiast na wyjściu z TP4056 aż 4.2V. O co z tym chodzi? Wg opisu u sprzedającego, ogniwa posiadają zabezpieczenia i przed nadmiernym rozładowaniem jak - przeładowaniem więc skąd 3.9V?

#raspberrypi #pico #arduino #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #majsterkowanie #diy
PEPELeSfont - Planuję zmajstrować sobie solarną stację pogody na Raspberry Pi Pico i ...

źródło: IMG_20230521_213804

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@PEPE_Le_Sfont: mi normalnie takie tp4056 ładuje do pełna przez microusb. z panelu słonecznego też ładowało normalnie. problem miałem z samym esp bo po paru dniach przestawało komunikować i porzuciłem projekt - ściągam dane z API OWM i wyświetlam na ekranie koło kompa. szkoda się pierdzielić ze szczelnością. termometr musi mieć dostęp do powietrza, a wilgoć w powietrzu bardzo szybko zaczynała pokazywać patynę. próbowałem z lakierem do paznokci bezbarwnym ale to i
  • Odpowiedz
@daczka92: Na warunki zewnętrzne wystawione będą tylko czujniki (DHT22, MQ-2 oraz BMP280). W tym celu kombinuję także ze zmontowaniem prostej klatki Stevensona z kratek wentylacyjnych oraz pociętych pudełek. Główna elektronika będzie siedzieć w puszkach wodoszczelnych.
  • Odpowiedz