Wpis z mikrobloga

Wiem, że takich postów z narzekaniem na ceny jest od cholery, ale ten przypadek wydaje mi się już w ogóle #!$%@?.
Co tydzień w sobotę chodzę na zakupy do kerfura bo korzystam z promocyjnej zniżki -10% na wszystko (jeśli ktoś nie słyszał, a podobnie jak ja ma zwyczaj robienia zakupów na cały tydzień za jednym zamachem to polecam). Gdy jakieś 8-9 tygodni temu odkryłem fajną wytłoczkę 20 jajek z wolnego wybiegu w cenie 13.99 polskich złotych uznałem, że to może jednorazowa sytuacja - ale nie, cenówka była biała (także oznaczało to cenę regularną) i przez kolejne dwa może nawet trzy tygodnie kupowałem je w tej cenie. Był to najlepszy deal jeśli chodzi o jaja z WW w tym sklepie by far. Niby drobiazg, a cieszył.

Potem cena skoczyła do 15.99 - drożej, ale wciąż spoko, kupowanie dwóch osobnych wytłoczek wciąż wychodziło drożej.

Kolejny tydzień później cenówka rozbłysła rzułtym kolorem niczym morda największego Polaka ... I cena 17.99 XD. Promocja jak #!$%@? XD. Ale wciąż była to najbardziej opłacalna opcja.

W zeszłym tygodniu cena dobiła do 19.99 (na białej cenówce) i tym sposobem zrównała się z opcją kupowania dwóch osobnych opakowań konkurencyjnej firmy w cenie 9.99.

Cenę z dnia dzisiejszego załączam w zdjęciu poniżej.
#inflacja #zakupy #carrefour #gownowpis
Kremufka2137 - Wiem, że takich postów z narzekaniem na ceny jest od cholery, ale ten ...

źródło: IMG_20230520_151054

Pobierz
  • 6
@Kremufka2137 Ja robiłem porownanie w lutym Auchan i Cerf w Krakowie, bo nie ukrywam 10 procent brzmi kusząco i jeszcze rok temu też kupowałem w cerfie. Roeniez miesa nie kupuje w marketach.
@jajcek: ja kupuję tam głównie nabiał, warzywa i jakieś suche produkty typu ryż, mąka, makaron, kasza itp. Mięso jak już kupuje po marketach to wolę w Lidlu - wypada lepiej finansowo zazwyczaj (łatwo się załapać na jakieś promki) i wydaje mi się, że jakościowo też jest jednak lepiej.
Ja tam na dobrą sprawę waham się między cerfem, lidlem i biedrą (gdzie w tej ostatniej bardzo rzadko cokolwiek kupuje) Auchan mam za