Wpis z mikrobloga

Mam wykupioną usługę orange vpn z zmiennym adresem ip. Mam w abo na firme dwie karty o tym samym numerze i na jednej simce nigdy nie działała ta usługa. Zawsze pokazywało informacje "Nieprawidłowy profil" po ustawieniu APN na vpn. Jednak potrzebowałem tej uslugi tylko na jednej karcie wiec nie zgłaszałem problemów. Jakis czas temu na drugiej karcie sim rozłączyło mnie z netem randomowo i też przestalo mnie łączyć z APN vpn. Dzwoniłem do orange kilka razy i zgłoszenie szło dalej. Za każdym razem dostawałem informacje zwrotną w postaci emaila/smsa z linkiem do poradnika jak skonfigurować orange vpn lub zresetować router do ustawien domyślnych XD. Macie jakiś pomysł co mogę zrobić aby ta usługa zaczeła działać u mnie? Próbowałem z kilkoma róznymi modemami i telefonami. Żaden nie chcę łączyć się z APN vpn.

#internet #internetmobilny #orange #lte
  • 4
@Krzak333: 1. czy zwykły apn internet działa? bo może w ogóle jakakolwiek transmisja z jakiegoś powodu została na karcie zablokowana.
2. skoro kilka razy ktoś to sprawdzał to raczej usługa nie została wyłączona ale dla pewności bym podał numer seryjny karty (19 cyfr) żeby sprawdzili czy na tej konkretnej karcie jest to włączone. może coś zmieniałeś w umowie, jakaś cesja czy coś i zostało to wyłączone.
3. na pewno ustawiasz w
  • 0
@yumuki: Na pewno ustawiam dobrze. APN internet działa tak samo jak internet ipv6. Pytałem ich czy na pewno na obu kartach usługa działa ale jednak dobry pomysł z tym numerem seryjnym.

Włączyłem ta usługę u mojej mamy(osobny abo) w aplikacji mój orange przed chwilą aby sprawdzić czy faktycznie nie popełniam jakiegoś błedu. Po paru minutach router połączył się z APN vpn i mogę połączyć się z internetu do swojego serwera.