Wpis z mikrobloga

@sebastian-pawinski: powiedz ty mi po co ci, i w ogóle komukolwiek android w telefonie? Tak bardzo ci zależy by bateria chodziła krócej niż 3-4 dni? Mam TAKI SAM tel, 320x240 z tak samo gównianym aparatem. I bateria chodzi przynajmniej 12 dni. Ale nie mam androida. Ten z andkiem i takim klockiem będzie ci działczył ze 4 dni max. #!$%@?łeś.
@m4rj4n: z jakimś systemem własnym LG zapewne, to LG T580 właściwości dla przeciętnego użyszkodnika takie same.

Nawet symbian w takim małym telefonie bez bajerów byłby lepszy. A android zużywa tyle zasobów i baterii ile znajdzie. To nonsens.
@EmmetBrown: masz racje. symbian belle na nokii 500 utrzymywał telefon przy życiu nawet do 2 tygodni na jednym ładowaniu, a dzisiejsze androidy ledwo utrzymują 1,5 dnia przy sporadycznym użytkowaniu. ale z drugiej strony, dostępność do różnorodnych aplikacji na androida jest jego najmocniejszą stroną.
@maluuutki: tylko na kij te aplikacje, tym bardziej gdy telefon jest przez baterię ledwo używalny. A to jest przecież ważniejsze. Tym bardziej po kiego wała pchać androida na tak mały ekran z taką rozdzielczością...

Miałem motorolę milestone, ekstra ale też z andkiem i trzymał max 4 dni.
@EmmetBrown: motorola to ewenement na skale światową w kwestii baterii. każdy egzemplarz z jakim miałem styczność trzymał niespodziewanie długo na jednym cyklu. a same aplikacje są czasami bardzo przydatne. spróbuj znaleźć na symbiana apke która będzie śledziła twój cykl snu, wychwytując moment budzenia tylko w fazie lekkiego snu albo apke śledzącą transfer danych mobilnych, albo w miarę sensowny edytor wideo, albo nawet jakiś konkretny odtwarzacz z equalizerem. Symbian umarł śmiercią naturalną,
@maluuutki: ja nie mówię że sam android jest zuy, tylko że nie zawsze jest potrzebny. Do tego zżera wszelkie zasoby. W małych fonach jest kretynizmem. Symbian był w deseczke, powinni byli go rozwijać dalej.

Pamiętam jak na Milestone z and 2.2 katowałem emulatora PSXa, cuda nie widy, fakt. I kręcenie 500Mhz klocka do 1,1Ghz.