Wpis z mikrobloga

„To miał być mój ostatni rajd bo kontrakt, który podpisałem [z Ferrari] zakazywał mi startów rajdowych. Pomiędzy 1, a 2 dnitem testów obudziłem się i pomyślałem sobie, że nie chcę jechać na Ronde di Andora. Zadzwoniłem do właściciela zespołu, z którym startowałem z myślą, żeby odwołać start. I zabrakło mi jaj bo on powiedział, że zorganizował drogę na testy, opony Pirelli. Czuł się zobligowany żeby dać mi ten rajd jako wynagrodzenie mi poprzednich rajdów, w których samochody od niego bardzo się psuły” – mówił Robert.

„Przyjechałem na Węgry by testować aktualny bolid z kontraktem Renault bo nikt nie daje tak po prostu auta komuś. Były też poważne zamiary. Niektórzy ludzie z Renault chcieli bym jechał wcześniej w wyścigach F1 niż od nowego sezonu” – zdradza Kubica.

Dlaczego ostatecznie nie doszło do podpisania umowy z francuskim zespołem?

„Myślę, że wyszedł trochę brak zrozumienia sytuacji, w której się znalazłem. Poza tym by ktoś się naprawdę zdecydował, ja musiałem zrobić więcej niż osoba bez ograniczeń. Zawsze musiałem zrobić coś więcej. Gdy pojawiało się moje nazwisko to przez pierwsze lata zawsze przychodziły na myśl moje ograniczenia. […] Testy według mnie poszły dobrze, nie poszły rewelacyjnie, brakowało mi trochę prędkości, zwłaszcza na miękkiej oponie. Musiałem sobie jednak zostawić większy margines bo jakbym popełnił błąd, naturalny dla każdego kierowcy, to byłoby: aaaa, bo to ręka” – powiedział Kubica.

Po późniejszych testach z Williamsem Robert przekonał się, że musi walczyć nie tylko z autem i rywalami do foteli, ale też uprzedzeniami. „Gdybyś nie miał ograniczeń, już byśmy z tobą podpisali kontrakt” – miał mu powiedzieć jeden z pracowników ekipy.

Dlaczego Robert nie został w Williamsie dłużej niż na jeden sezon?

„Ani z jednej ani z drugiej strony nie było mocnej chęci przedłużenia umowy. Widziałem tam rzeczy, które miały mało wspólnego z Formułą 1. A nie chciałem tkwić w takim stanie dla nabijania numerków” – wyjaśnia Robert.


https://powrotroberta.pl/2023/05/dlaczego-kubicy-nie-poszlo-z-renault-o-okazji-testow-f1-w-2013-i-przeszczepie-wlosow.html?fbclid=IwAR1nhx7ahg5Bax19TEsWYW-reUN6SoUTRVy-0s8wSiV2FPJ2jdaPUmtUNxs

#f1 #kubica #powrutcontent
  • 10
  • Odpowiedz
Dlaczego Robert nie został w Williamsie dłużej niż na jeden sezon?


„Ani z jednej ani z drugiej strony nie było mocnej chęci przedłużenia umowy. Widziałem tam rzeczy, które miały mało wspólnego z Formułą 1


Roba przestań walić ściemę, wstydu nie masz dla ludzi którzy wydali już na ciebie miliard złoty
3 raz wywalili chłopa na zbity ryj a ten dalej pierdzi o "obu stronnej chęci"
  • Odpowiedz
Pomiędzy 1, a 2 dnitem testów obudziłem się i pomyślałem sobie, że nie chcę jechać na Ronde di Andora. Zadzwoniłem do właściciela zespołu, z którym startowałem z myślą, żeby odwołać start.


To jest rewelacyjny temat dla dziennikarzy śledczych, bo zaraz wyjdzie, że oskarża i pomawia niewinnego chłopa że kazał mu jechać a on nie chciał i renka urwana
  • Odpowiedz
@Kroledyp: Edit reszty nie chce mi si nawet komentować, klasyczne kalekie oskarżanie wszystkiego i wszystkich o wszystko tylko robert święty niczym papież a papież kochał rajdówki więc wiadomo, że robert był najszybszy tylko inni dla jaj jechali szybciej żeby go upokorzyć
  • Odpowiedz
@JohnCasey: Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Wszystko jest następstwem jego złych decyzji. Nikt go do niczego nie zmuszał i nikt nie musi płacić za jego błędy. Było, jest i będzie pełno młodych kierowców, niektórych z wielkim talentem, którzy nigdy nie dostaną takiej szansy, jaką Kubica zmarnował. Jedyne co mu zostało, to opowiadać tę smutną historię do końca życia.
  • Odpowiedz