Wpis z mikrobloga

Jest może na pokładzie elektryk, który pomógłby mi w wyborze agregatu prądotwórczego? Na żądanie odwdzięczę się w % . Mój problem polega na tym, że kompletnie nie ogarniam elektryki i wszystkiego co wokół tego z tym związane, a chciałbym na swoim stoisku handlowym postawić urządzenie które potrzebuje prądu. Urządzenie to granitor, dla tych co nie wiedzą, jest to maszyna do produkcji zmrożonych napojów. Pełno tego na imprezach masowych, nad morzem etc.
Moc tych urządzeń to 800-1300W, problem w tym że to ma dość mocne sprężarki taki np. potrójny granitor ma sprężarkę o mocy 646W a prąd rozruchowy to max 25A No i pytanie się nasuwa, jaki wybrać agregat żeby to pociągnął. Poniżej wklejam link ze specyfikacją przykładowego kompresora.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
https://frigopartners.com/pl/sprezarka-aspera-embraco-nt2168gk-lbp-r404a-r507-r452a-220-240v-50hz
#elektryka #elektrotechnika #elektroda
  • 4
@patryk747: @patryk747: najlepiej pytać sprzedawców granitorów albo ich użytkowników - będziesz miał sprawdzone info. Warto skonsultować czy faktycznie przy rozruchu pobiera taki prąd i ewentualnie czy któryś z niewielkich agregatów ok. 3 kW takie chwilowe przeciążenie znosi. Być może też będziesz chciał coś więcej z agregatu zasilać, więc może od razu celować w większe urządzenie? Agregat 5 kW powinien dać radę.

Często sprężarki nie chcą dobrze pracować na tzw. sinusie
  • 0
@wonsz_smieszek: Pytałem po forach, ale raczej wszyscy którzy posiadają tego typu sprzęt, mają prąd z sieci. Do nikogo kto by zasilał tego typu maszynę agregatem nie dotarłem niestety. Tak więc będę musiał sam przetrzeć szlaki, najgorsze jest to, że się kompletnie na tym nie nam, Zastanawia mnie jeszcze jedno, jeżeli max prądu rozruchowego to 25 A, a urządzenie składa się z trzech osobnych pojemników do mrożenia napojów oraz trzech osobnych włączników,
@patryk747: uderzaj do dystrybutora/sprzedawcy/producenta tych konkretnych urządzeń. Albo przespaceruj się po imprezach, gdzie takie przyczepki czy auta z granitorami stoją. Nie wierzę, że wszystkie te budy mają zasilanie z linii zewnętrznej. A gdyby się tak okazało, to z kolei zastanów się, czy i Ty takiego nie możesz jednak sobie załatwić albo ulokować się tak, żeby mieć dostęp. To jest dużo wygodniejsze w końcu.

Tak, kluczowy jest prąd rozruchowy, który jest znacznie