Wpis z mikrobloga

Ktoś drukuje figurki z żywicy albo zebrał wiedzę na ten temat?

Kupiłem starter średni 40k i jest spoko. Chcę też Fantasy pograć albo The Old War jak wyjdzie, zobaczymy jak to będzie wyglądać.

No i sprawdzałem temat z drukarkami, to naprawdę wygląda to na tanią zabawę, ale może czegoś nie biorę pod uwagę. Drukarkę 4k już za 1000 - 1200 zł można dostać. Do tego wash and care z 500 - 600 zł, ale na początku nawet można lampę do tipsów wykorzystać, jakieś takie patenty widziałem na yt. Do tego trzeba żywicę wiadomo i co jeszcze? Filtry, żeby zlać żywicę po druku. Alkohol izopropylowy. Coś jeszcze?
#warhammer40k #warhammer
  • 10
  • Odpowiedz
@Thiocomaster:
1 - Żywica śmierdzi. Normalna bardzo, ta eco - sporo mniej - ale nadal ma wyczuwalny zapach. Więc albo inwestuj w solidne filtry, albo drukuj w jakimś zupełnie oddzielnym pomieszczeniu.
2 - Rozdzielczość druku bardzo fajna, ale musisz się sporo napracować z poziomowaniem płyty - ew stosować wszędzie odpowiedni offset i drukować z supportami - inaczej może być ciężko mieć dobry wydruk na pierwszych 1-2mm figurki.
3 - Recykling alkoholu
  • Odpowiedz
@Thiocomaster: P.S.: z przyborów to polecam silikonowe maty - bo łatwo je czyścić z rozchlapanej żywicy - a rozlać na pewno się choć trochę rozleje ze względu na niską lepkość. Oprócz tego jakieś silikonowe pędzle/szpatułki do czyszczenia zbiornika na żywicę.
Resztę przyborów (lejki/adaptery/stojaki) wydrukujesz sobie sam ;P
  • Odpowiedz
@Thiocomaster: @Bilut Nie wiem jak z żywotnością LCD ale ja na Saturnie S już mam z 30h drukowania i nie ma oznak zmęczenia ekranu LCD.
Polecam szukać drukarki na promocji u producenta bo w Polsce ceny są wyższe niż kupno od producenta z magazynu w EU.
Ja za Elegoo Saturn S dałem z 1300zł (jakieś 309$) w promocji. W Polsce w tej cenie masz mniejszego Marsa i inne małe drukarki.
Do
Red_u - @Thiocomaster: @Bilut Nie wiem jak z żywotnością LCD ale ja na Saturnie S już...

źródło: IMG_20230429_213832

Pobierz
  • Odpowiedz
@Red_u: No ale 30h to jest nic jak pojedyncze wydruki potrafią zająć 14h na 0.1um :) LCD ma żywotność liczoną w tysiącach godzin. Np. 5k godzin to nie jest dużo. Wystarczy na rok intensywnego używania. To nie jest jakiś tragiczny wynik - ot coś o czym trzeba mieć pojęcie. Bo nowy ekran LCD kosztuje tyle co 50-70% ceny całej drukarki. U mnie natomiast ekran się zaczął wypalać po około 400h. To
  • Odpowiedz
@Red_u: Miałem na myśli 10um, czyli 0.01mm - a edytować już nie mogę :) Na takich ustawieniach drukuję wszystko co wymaga precyzji, a czego później nie jestem w stanie polerować ze względu na skomplikowane kształty.
  • Odpowiedz
  • 0
@F1A2Z3A4: tylko ja chcę figurki do fantasy battle, które nie są produkowane od lat i najzwyczajniej nie da się ich dostać, a ludzie ciągle w to grają, bo Age Of Sigmar jest całkowicie inną grą, z innym lore. Ja grałem w total wara w świecie warhammera i też chcę zagrać w bitewniaka w tym świecie z tymi samymi frakcjami i historią. Nie moja wina, że wydawca uśmiercił grę.
  • Odpowiedz