Wpis z mikrobloga

Większość nie rozumie że LN nie jest odpowiedzią na zapchany blockchain #bitcoin Wszyscy myślą zajebiście zaraz giełdy zaadoptują LN i problem rozwiązany. No, nie, nie rozwiązany.

Każdy kanał to tx onchain.
Jak to się odbywa w praktyce. Janusz kupuje 0.001 BTC na Krakenie i chce sobie je wypłacić po LN. Ups, okazuje się że nie ma kanału, więc musi go kupić, bądź zapłacić za jego utworzenie.

W najlepszym wypadku Janusz dostanie kanał, w którym po stronie giełdy będzie ZERO a po stronie Janusza jego 0.001 BTC ( minus prowizje, minus fee za OTWARCIE KANAŁU ONCHAIN i fee na zamknięcie kanału). Więc Janusz albo zapłaci w hui przy obecnych cenach, albo będzie czekał w hui aż mempool się oddetka. Jedno i drugie ma mało wspólnego z szybką i tanią siecią błyskawic.

No ale OK, Janusz raz zapłacił te $500 za otwarcie kanału, przebolał ale już jest w sieci LN, teraz wszystko darmo. Za miesiąc Janusz wraca na giełdę i znowu kupuje 0.001 BTC i znowu wypłaca po LN.

Jakież zdziwienie przeżyje Janusz jak zobaczy że znowu musi zapłacić $500 za OTWARCIE KANAŁU ONCHAIN.

Dlaczego?
Żadna giełda nie będzie sobie blokować środków żeby zapewnić Januszowi inbound liquidity. Żaden liquidity provider nie utrzymuje kanałów w nieskończoność. Po miesięcu zamknie Januszowi kanał i jeszcze Janusz zapłaci za to zamknięcie ONCHAIN oczywiście.

#kryptowaluty
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dean_corso: Przecież giełdy już obsługują LN, wystarczy, że giełda ma dwa kanały, a janusz nie musi mieć swoich kanałów bezpośrednio do giełdy. Do tego "polecam™ ( ͡° ͜ʖ ͡°)" poczytać o bolt 12, multiparty channels, channel factories i fedimints. Bitcoin ze skalowaniem lightning jest 100 lat przed Ethereum. Sidechainy nie rozwiązują żadnych problemów.
  • Odpowiedz
Większość nie rozumie że LN nie jest odpowiedzią na zapchany blockchain


@dean_corso: Wg twojego opisu to LN niczym się nie różni od zwykłej transakcji, a nawet jest droższa. Jesteś debilem. Serio. Akurat giełdy mają interes by agregować transakcje i nawet brać część kosztów na siebie, żeby ludzie wpłacali kasę.
  • Odpowiedz
@dean_corso: I tak mądrzejszy od ciebie. Nie wiem jak można takie bzdury wypisywać. Jak już krytykujesz to podawaj argumenty i prawdziwe liczby, a nie zmyślaj, bo wprowadzasz ludzi w błąd.
  • Odpowiedz
@dean_corso: Jeżeli ja go nie zrozumiałem to chyba nikt go nie zrozumiał. Proszę, wyjaśnij jak działa i przedstaw problem. Oświeć mnie. Chcę się czegoś nauczyć.
  • Odpowiedz
@Jah00: wszystko masz napisane geniuszu, jak nie rozumiesz jak działa inbound liquidity w kanale LN i jak działają providerzy tejże tzn że #!$%@? rozumiesz z tego rynku
  • Odpowiedz
@dean_corso: Nie muszę tego rozumieć, żeby zorientować się, że #!$%@? głupoty. Giełdy obsługujące LN dają ci kanał i liquidity za darmo, a na pewno taniej, bo jakbyś musiał płacić tyle samo lub więcej to jaki byłby tego sens, nikt by przecież z tego nie korzystał. Zastanów się chwilę. Giełda też nie będzie miała problemu z blokowaniem środków dla ciebie i trzymaniem kanału póki jesteś jej użytkownikiem, bo to są dla
  • Odpowiedz