Wpis z mikrobloga

#monitory #windows #laptopy

Mam kilka pytań co do pracy na laptopie z proporcjami ekranu 16:10 oraz do skalowania z monitorem 16:9.

1. Jak wygląda ogólna praca na laptopie z proporcjami 16:10? Przeglądarka dobrze się skaluję? Jest rzeczywiście komfort pracy większy niż na 16:9 (np pisanie kodu), czy może nie ma większej różnicy?

2. Ktoś spotkał się z przypadkiem uruchamiania z laptopa o proporcji 19:10 rdp do systemu z podłączonym monitorem 16:9? Skaluję się to jakoś normalnie?
Kolejna cegiełka. Ktoś na takiej maszynie (docelowy system windows 16:9) ma uruchomiona wirtualkę z #linux ?
Jakby sie taki #linux (fedora) zachował? Poradziłby sobie z skalowaniem?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tyu38:
1. Masz więcej miejsca w pionie. Chyba że zrobili już jakieś debilne aplikacje które nie ogarniają mniej popularnych rozdzielczości.
Problem ze skalowaniem to jak masz monitor 4k i chcesz dać 150% a #!$%@? apki nie obsługują, ale to tylko gęstość pixeli wyświetlacza a nie problem proporcji

2. W rdp ustawiasz jaką chcesz mieć rozdzielczość i nic do tego wyświetlaczowi jaki jest na serwerze.
  • Odpowiedz
@tyu38: mnie bardzo boli spadek popularności 16:10. Według mnie do działań produktywnych (osobiście programuję przede wszystkim) jest to duża wartość. Zarówno w normalnej orientacji, jak i w pionie (kartki a4 się mieszczą całe, w blisko 100% rozmiatu).
  • Odpowiedz
@tyu38: Do pracy 16:10 lepiej, ekran jest trochę wyższy, minimalnie bardziej zbliżony do kwadratu. To duży plus. Jak podłączysz lapka to on ogarnie dokładnie ten monitor. Albo robisz rozszerzenie, albo tylko ekran monitora. Jeśli zrobisz klonowanie (ma to sens tylko przy prezentacjach?) wtedy wybierasz czy ma być rozdzielczość/proporcje jednego albo drugiego.
  • Odpowiedz