Wpis z mikrobloga

Oglądałem mecz na Canal+Premium (Pogoń-Legia) w 25Fps na Tivimate i powiem szczerze u Mnie na TV zakupionym w Grudniu: Philips Android 4K Smart TV obraz był żyleta nie wiem jak u innych.... Dodam że w specyfikacji częstotliwość odświeżania ekranu 50Hz/60Hz.... Zaraz pewnie będzie '' skąd masz tam 25Fps jak Ja mam 50fps'' dlatego wysyłam screena z potwierdzeniem i dajcie znać jak tam u Was to wygląda ta jakość... #iptv #plusx
Kameleon1 - Oglądałem mecz na Canal+Premium (Pogoń-Legia) w 25Fps na Tivimate i powie...

źródło: IMG_20230507_185709

Pobierz
  • 14
Ja grzebałem u siebie na tv (tez philips 4k) żeby poprawić odświeżanie i jedna rzecz która ogarnalem żeby zmienić z 25 fps na 50 fps wystarczyli zmienić źródło odtwarza ze sprzętowego na programowe. Ale muszę jeszcze „wystroić” ustawienia samego telewizora jak znajdę chwile
Panowie @xalvan i @Kameleon1. Jestem także posiadaczem Philipsa 4K (OLED 857), i mam taki problem, że na każdym kanale (niezależnie od tego, czy to jest 4K, czy FHD), "przymraża" mi obraz co 2-3sekundy. W sensie, chodzi mi płynnie, żeby zwolnić/klatkować co kilka sekund. Irytujące jest to niesamowicie, szczególnie jak się ogląda dynamiczne sporty.
Mam Televizo, próbowałem na Tivimate, na SIPTV i wszędzie mam taki sam problem. Dodam, że na innych internetowych
@Losterin sprawdź co masz w ustawieniach odtwarzania, jeśli sprzętowe to zmień na programowe i wtedy sprawdź. Jest tez możliwość ze Twój dostawca internetu blokuje DNS z iptv, wtedy musisz pokombinować z DNS w routerze lub samym tv.
@xalvan zmiana ustawienia na programowe powoduje jeszcze gorsze działanie.
sprawdzałem także przez hotspota (sieć komórkowa) i ten sam problem jest :/
Internet mam 1gbps
@Losterin: próbowałeś zmieniać ustawienia obrazu w tv? Możliwe ze jakieś opcje które podkręcają płynność czy inne wizualne efekty nie do końca są kompatybilne z iptv i powodują klatkowanie