Wpis z mikrobloga

#pttk #turystyka #turystykagorska
Mam kilka pytań do osób zdobywających odznaki GOT.
1. Wysyłacie jedynie książeczkę z wykazem tras i pieczątkami (lub innymi potwierdzeniami), czy dołączacie np. wydruk z mapy szlaków turystycznych?
2. Jak dużo punktów pośrednich trzeba dawać w tych tabelkach w książeczce GOT?
3. Czasem trasy są pokręcone, a niektóre skrzyżowania nie mają konkretnej nazwy, więc co wtedy wpisać, żeby trasa była jednoznaczna?
  • 6
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: 1. Zanosze tylko książeczkę.
2. + 3. Przeklikuję trasę w mapie-turystycznej.pl, po zakończeniu trasy klikam w Punkty GOT i przepisuję słowo w słowo co tam stoi, jeśli coś nie ma nazwy to mapa automatycznie zrobi punkt najbliższy zgodny z regulaminem tras.
  • Odpowiedz
jeśli coś nie ma nazwy to mapa automatycznie zrobi punkt najbliższy zgodny z regulaminem tras.


@syfanalny: Mi dla kilku miejsc pokazało współrzędne zamiast nazwy. Tylko że to było w sytuacje, gdzie na tej mapie nie ma konkretnego szlaku oznaczonego kolorem, tylko cienka czarna przerywana kreska oznaczająca leśną ścieżkę.

Chodzi o taką ścieżkę, jak poniżej dwie po lewej stronie. Po prawej są szlaki oznaczone kolorem zielonym i czerwonym.
Wykopaliskasz - >jeśli coś nie ma nazwy to mapa automatycznie zrobi punkt najbliższy ...

źródło: szlak turystyczny

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: Ja bym wpisał tak:

Przełęcz Sokola - Schronisko Sowa – 4 pkt
Schronisko Sowa –Rozejście Szlaków – Wielka Sowa - Jelenia Polana – 8 pkt
Jelenia Polana - Przełęcz Sokola przez Srebrną Drogę– 5 pkt

Walim - Przełęcz Walimska - 5 pkt
Przełęcz Walimska – Wroniec – Borsucze Wzgórze – Jelenia Polana – Walim – 7 pkt
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: Ci weryfikatorzy to raczej wszystko zaliczają, ślad gps albo te mapy z linków dla spokojności możesz sobie jako screenshoty zapisać gdzieś, ale nie sądzę, żeby ktoś miał zastrzeżenia.
  • Odpowiedz