Wpis z mikrobloga

#gielda
Uuuu KGN pokazało szacowane wyniki za Q1 2023
Są to ciekawe wyniki bo jest to pierwszy "czysty" okres który obowiązuje po podniesieniu cen energi i ciepła
Myślę że patrząc na 14pln na akcje zysku można łatwo stwierdzić jak bardzo ceny poszły w górę....
RIP dla kosumentów [*], zimne piwko dla mnie....
Jak się skończą dopłaty w 2024 to nie wiem co zrobi zwykły zjadacz chleba z tymi cenami..

https://www.kogeneracja.com.pl/pl/dla-inwestora/raporty-gieldowe/
PoteznyPiSowskiInwestor - #gielda 
Uuuu KGN pokazało szacowane wyniki za Q1 2023
Są t...

źródło: Przechwytywanie22

Pobierz
  • 6
@markier: hmmm, takie ogólne R/R? myślę że tak
mnie długoterminowo cieszy najbardziej to że stawiają te bloki gazowe i przestaną korzystać z tego śmiecia z lat 70 weglowego bo im spadnie znacząco ilość kontraktów CO2 jakie muszą zakupić
Zobaczymy jak z dywidendą wejdą w tym roku, bo przyznam że ja głównie dla dywidend wszedłem w tego rodzynka
I tak naprawdę jak nie będzie info o dywidendzie to cena akcji raczej północy
@hybki: No reakcja fajna

a jeśli chodzi o dywidendy to rekomendacja dotyczy wypłaty dywidendy ale ze środków zapasowych
KGN posiada bardzo duże rezerwy finansowe i mają one iść na inwestycje itp a nie na dywidendy

Ale jednocześnie ta rekomendacja nic nie mówi o dywidendzie z zysków jakie wypracowała KGN w ubiegłym roku (10pln akcje)
Myślę że nie będzie nigdy dokumentu mówiącego o tym że zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy bo zwyczajnie jest
Myślę że nie będzie nigdy dokumentu mówiącego o tym że zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy bo zwyczajnie jest to już ujęte w strategi inwestycyjnej z ubiegłego roku


@Potezny_PiSowski_Inwestor: Jesteś w stanie wskazać jakiś zapis z oficjalnych raportów, który mówi o tej aktualizacji strategii? Bo z tego co ja się doszukałem aktualnie obowiązująca jest strategia dywidendowa z 2019 roku zakładająca wypłaty 20-40% zysków począwszy od 2021 roku