Wpis z mikrobloga

@mapache horizon zero dawn jedynka i remake pierwszej mafii. Obydwa tytuły ostatnio mnje tak wciągnęły, że przeszedłem je od początku do końca praktycznie nie uruchamiając nic innego po drodze
@Glacial Mafia to jest pełny remake? próbowałem ostatnio grać w Wiedźmina 3 ale ciężko mi się gra, czuje ten upływ czasu, drewniane sterowanie, szczególnie konia w porównaniu do RDR2, ale to jest remaster
@Glacial a jak z sterowaniem na padzie? przystępne? mam problem ze strzelankami na padzie, no nie leżą mi zazwyczaj. grając w RDR2 czy Uncharted na padzie się trochę męczyłem, do FPSów nawet nie podchodzę
@mapache jest tam w opcjach do ustawienia dość duża pomoc w celowaniu. W całej grze miałem tylko jeden jedyny moment w całej grze, który mi sprawił problem z celowaniem. Jak trzeba jadąc samochodem zestrzelić dwa silniki w startującym samolocie. Ma się na to dosłownie z 10 sekund, wszystko się trzęsie i auto aim nie przykleja się do tych celów, więc trzeba zrobi to to samemu. Ale włączyłem sobie wtedy żyroskop, ustawiłem odpowiednią
@mapache: no i właśnie w tym momencie steam deck ma przewagę na tym nowym nadchodzącym asusem - posiada touchpady. Ustawiłem żeby prawy działał jak mysz i strzelanie w rdr2 stało się dużo przyjemniejsze. Nie gram w fpsy, ale niektórzy bardzo sobie chwalą również sterowanie/celowanie żyroskopem.
@mapache: po prostu ustawiłem żeby symulował myszkę, można jeszcze ustawić czułość, ale ja gram na domyślnym ustawieniu, bo jak bym się zaczął tym jeszcze bawić to bym nigdy w nic nie pograł, tylko siedział w ustawieniach :)