Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja
Mam pytanie odnośnie głosnosci jednostki zewn; mam balkon łączony tak jak na zdjeciu, przedzielony tylko szybą z sąsiadem. Czy ten agregat jest dosyć głosny, moze dawac sie we znaki sąsiadowi? Chce byc dobrym, nieuciazliwym sąsiadem :3
PodniebnyMurzyn - #klimatyzacja 
Mam pytanie odnośnie głosnosci jednostki zewn; mam b...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PodniebnyMurzyn: jak mam odpaloną klimę to nie słyszę bo balkon zamknięty hehehe :-) - zależy od mocy jednostki i jak dużo jest do schładzania, jeżeli wstawisz obok szyby a sąsiad będzie chciał posiedzieć na balkonie lub będzie miał otwarte drzwi to pewnie tak, chyba że blok stoi w miejscu o podwyższonym poziomie hałasu ( ulica, monopolowy ) to już mniej. Jeżeli będzie po stronie na przeciw tej łączonej szyby, to
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: u mojej mamy jak wstawiłem klimę, podobna sytuacja - sąsiad przyszedł po paru dniach do mojej mamy to po tygodniu sam zamontował, bo fajnie chłodno :-). Po jakimś czasie przyznał mi się że przyszedł ponarzekać bo coś mu tam huczało ( mimo że przed montażem i po montażu byłem u niego i sprawdzaliśmy czy nie przeszkadza ) - na co stwierdziliśmy że to pewnie w głowie huczało ;]
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: jednostka zewnętrzna może być głośna przez wycie sprężarki albo wiatraka. Może przenosić wibracje.

Może też być cicha. Więc jak się boisz to wybierz taką która ma mniej decybeli.

Ale najważniejsze to zadbaj o zezwolenie ze spółdzielni i o to aby spełniała warunki narzucone przez nich.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn
Miałem podobny dylemat jak budowałem klimatyzacje w mieszkaniu, a właśnie balkon był łączony/ przedzielony taka pleksą- a wentylator stał przy tej pleksie. Bałem się, ze będzie głośno dla sąsiada itp. Ale jak zacząłem mieszkać i zobaczyłem co się ogólnie w bloku odwala- hałasy sąsiadów, to szum tego wentylatora to praktycznie nic. Buduj i się nie przejmuj.
  • Odpowiedz