Wpis z mikrobloga

Uuu u nie których będzie płacz XD

Co się zmienia

18 maja 2023 roku wejdzie w życie ustawa, która zmienia, między innymi, przepisy o ocenie zdolności kredytowej i o przekazywaniu informacji o zobowiązaniach kredytowych do baz zewnętrznych.


Allegro Pay, tak jak inne instytucje wskazane w ustawie, musi dostosować się do nowych przepisów.

Do czego zobowiązują nas nowe przepisy


Do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej na podstawie informacji z baz zewnętrznych, takich jak: Biuro Informacji Kredytowej (BIK) lub biura informacji gospodarczej.

Do przekazywania do Biura Informacji Kredytowej informacji o każdej umowie kredytowej zawartej od 18 maja 2023 roku.


Co to dla Ciebie oznacza


Możemy poprosić Cię o zgodę na weryfikację informacji o Tobie we wspomnianych bazach zewnętrznych. Twoja zgoda będzie nam potrzebna do ponownej oceny Twojej zdolności kredytowej. O zgodę zapytamy na przykład podczas zakupów na Allegro, gdy wybierzesz Allegro Pay jako metodę płatności.


Ponowna ocena zdolności kredytowej może mieć wpływ na wysokość Twoich środków.

#allegro
  • 6
  • Odpowiedz
@PajonkMondry jak #!$%@?ć fajną usługę w 3 prostych krokach. Ciekawy jestem jak będzie u mnie, w biku chyba nic za bardzo nie mam, ale przez allegro dość sporo i wszystko wzorowo płacone w terminie, ciekawy jestem co mi zrobią z limitem xD
  • Odpowiedz