Wpis z mikrobloga

Mam Steam Decka od paru dni i na razie średnio mi idzie ogarnianie tego ekosystemu. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć do czego się używa lewego touch pada? Prawy działa chyba prawidłowo,w grze można nim sterować kamerą, lub celować przy strzelaniu, lekko wibruje jak się go dotyka (przy okazji pytanie, czy da się wyłączyć tą wibrację?) i w trybie pulpitu oczywiście można nim sterować kursorem itd. Lewy natomiast, w grach nic nie robi, nawet nie wibruje, a w trybie pulpitu tylko wibruje. Jak sprawdzić czy wszystko z nim ok i do czego go używacie? #steamdeck
  • 4
@Bruno76: Lewy możesz sobie zaprogramować w grach jak chcesz. Np w strategiach przewija mapkę, albo w starych Hitmanach służy do wybierania opcji na liście czynności. Domyślnie obsługuje kursor nad lewą częścią klawiatury, a w trybie pulpitu pełni funkcję scrolla
@mr_brOz: dzięki, sprawdziłem teraz Aperture Desk Job i lewy pad działa prawidłowo. Potrafiłbyś mnie pokierować gdzie są ustawienia tych touch padów, gdzie się je programuje i być może da się wyłączyć wibracje?