Wpis z mikrobloga

Co oznacza "kurs z dnia poprzedzającego"?
Przykładowo kupiłem btc za euro 10.12.2022 i na stronie NBP mam archiwalne kursy z 09.12.2022 i 10.12.2022 to biorę ten z 09.12.2022?
A jeżeli najbliższy jaki jest to na przykład 08.12.2022 to, mimo że kupiłem 10.12.2022 to biorę ten najbliższy poprzedni?
#kryptowaluty
  • 11
@Gerax9 @kalkulatorgieldowy niech mi to pokażą w ustawie gdzie jest napisane o kursie z dnia poprzedniego,

imho to błędne rozumowanie, a wzięło się z księgowości,
która jak dzisiaj księguje walutę to nie ma dostępnego kursu z dnia dzisiejszego i może wziąć jedynie najbliższy kurs z wczoraj,

ale jak rozliczasz PIT wstecz to masz dostęp do kursu z dnia, więc branie kursu z dnia poprzedniego jest głupotą
@kalkulatorgieldowy: bo dotyczy to sprawozdawczości bieżącej, jak prowadzisz firmę to na bieżąco księgujesz przychody i koszty i obliczasz podatek, jak ci ktoś zapłaci walutą teraz to musisz umieć obliczyć vat w złotówkach a nie masz teraz kursu z dziś, bo on będzie dopiero po zamknięciu dnia w nbp, ale jak liczysz pit 7mc wstecz to masz dostęp do kursu dokładnie z dnia wykonania transakcji, to że w pl prawnicy to debile
@dean_corso: ale co ma prowadzenie firmy do podatku od zysków kapitałowych? Przepisy stanowią jasno i nie ma znaczenia tutaj np. Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych.
Oczywiście na własną odpowiedzialność rozliczaj się jak chcesz ale nie wprowadzaj w błąd innych nie mając wiedzy na ten temat.